Перейти до основного вмісту

Форос

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:07

Форос - крайній південно населений пункт Криму, а отже і всієї України. Поруч з ним розташований мис Сарич, який є крайньою південною точкою держави. Від Фороса на заході до Гурзуфа на сході простягається Велика Ялта - найпопулярніша курортна зона України.

Біля Фороса проходить траса Ялта-Севастополь. За нею, в оточенні високих Кримських гір, розкинулася мальовнича Байдарська долина. На гірському перевалі Форос-Богаз, висота якого становить 527 м над рівнем моря, розташовані Байдарські Ворота - символічний в'їзд в долину. Їх зведено в 1848 р ознаменування завершення будівництва дороги Ялта-Севастополь.

На краю стрімкої Червоної скелі висотою 400 м над рівнем моря підноситься Воскресенська церква - один з найбільш видовищних храмів Південного берега Криму. Недарма саме сюди приїжджають на вінчання молодята з усього півострова. Церква ніби пливе над селищем, оточена мальовничими зубцями прилеглих скель.

Форос: популярне місце відпочинку
Храм побудований в 1890- 1892 рр. На честь чудесного порятунку імператорської родини під час аварії потягу, який їхав з Петербурга до Криму. Автор проекту - академік архітектури Микола Чагін. Побудована церква на кошти господаря Фороської маєтку Олександра Кузнєцова - мільйонера, власника «чайної імперії».

Окрасою міста Фороса є чудовий парк, вміло вписано в ландшафт узбережжя. Парк закладений в 1887р. Для роботи над ним Кузнєцов запросив кращих майстрів - відомого художника-пейзажиста Юлія Конюшини і вченого-садівника Альбрехта. За основу взяли природне урочище, поросле затишним кримським ЛІСОМ з ялівцю і скельних дубів.

Форос: популярне місце відпочинку
До них додали екзотичних рослин - всього понад двісті видів: пальми, олеандри, магнолії, мушмула, лаври, секвої тощо. Основні роботи стосувалися облаштування водоймищ: на основі невеликого струмка створили цілий каскад мальовничих ставків і озер. Красива, центральна, частина парку отримала назву Райський куточок.
Форос відомий ще й тим, що тут розташована президентська дача «Зоря», побудована за часів першого і останнього президента СРСР, Михайла Горбачова.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
2.65 км²
Статус міста: з 1962 року
Населення: 1996 (на 2014 рік)
Густота: 753.21 осіб/км²
Поштовий індекс: 98690
Телефонний код: +380 (654)
Висота над рівнем моря: 32 метрів
Код КОАТУУ: 0111949700