Перейти до основного вмісту

Херсон

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:13

Херсон памятки міста
Херсон - портове місто на правому березі Дніпра, там, де найбільша річка України впадає в Дніпровський лиман Чорного моря. Завдяк такому Розташування в городе є ціліх два Важливі торговельні порти - річковий и морський.
Місто Було Заснований зі стратегічною метою - тут винна булу розміщуватіся база Чорноморського флоту. У 1778 году Катерина II підпісала наказ про Заснування міста, а втілював его в життя князь Григорій Потьомкін.

Херсон: портові місто
Місто Було укріпленою фортецею, фрагменти якої зберегліся и до наших днів. Зберегліся такоже и ділянки оборони валів, и міські ворота - Московські и Очаківська. У середіні Херсонської фортеці розміщені ее ключові споруди: арсенал и губернаторській палац, Який за Радянську часів БУВ Переобладнання під палац піонерів. На территории колішньої фортеці зараз розташованій парк Ленінського комсомолу.

Херсон: портові місто
Найважлівішою пам'яткою Херсонської фортеці є Свято-Катерининська собор, побудованій за наказом Катерини II в 1781-1786 рр. Архітектором храму БУВ Іван Старов, автор Таврійського палацу в Петербурге.

Херсон: портові місто
У 1787 году імператріця Зроби подорож південнімі землями и відвідала собор, про что свідчіть крісло, встановлений тут спеціально для вісокої Гості. У 1791 году в храмі БУВ поховань сам князь Тавриди, что за життя ставши легендою. Могила Григорія Потьомкіна такоже розташована в підземній кріпті, а над нею в пріміщенні собору встановлен меморіальну плиту з білого мармуру, прикрашена бронзовими гербом и пам'ятних написи. За краях плити віпісані назви Заснований Потьомкінім міст и прієднаніх до Російськім землям.

Херсон: портові місто
У Херсоні є кілька пам'ятників. Найвідомішій з них - пам'ятник Григорію Потьомкіну в мальовничому сквері. Скульптор Іван Матрос зобразив князя у виде античного героя. Пам'ятник Григорію Потьомкіну ВСТАНОВИВ в 1836 году, и ті сучасники, бачили князя живим, відзначалі ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ схожість пам'ятника до орігіналу.

Херсон: портові місто
Пам'ятник Першому побудованому кораблю - один Із сімволів міста. ВІН зображує 66-Гарматна лінкор «Слава Катерині», побудованій в Херсоне в 1779-1783 рр. Корабель брав участь у багатьох важлівіх баталіях и получил славу корабля-героя.
Ще однією цікавою пам'яткою міста є пам'ятник Джону Говарду - англійському лікарю, Який в 1790 году прібув до Херсона для Боротьба з чумою. Завдяк его зусилля епідемію удалось Зупинити, однак сам лікар заразівся и помер. Пам'ятник Джону Говарду спорудження у виде Сонячна Годинник з обеліском в центрі.

Херсон: портові місто
У центрі міста, перед будівлею Губернського правления, стоит пам'ятник полководцю Олександру Суворову, Який живий у Херсоні в 1792- 1794 роках.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Херсонська область
Контактний номер
145 км²
Засноване: 18 червня 1778 року
Поділ міста: 3 райони
Населення: 294 941 осіб (на 01.01.2016)
Густота населення: 2034 осіб/км²
Поштові індекси: 73000-480
Телефонний код: +380 (552)
Висота над рівнем моря:41 метрів
Водойма: річка Дніпро
Код КОАТУУ: 6510100000