Перейти до основного вмісту

Камянець-Подільський

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:27

Історія Камянець-Подільського
Камянець-Подільський - великий туристичний центр з розвиненою інфраструктурою, один з найбільш відвідуваних туристами міст України. Історичне ядро ​​Кам'янця - унікальне. Воно розташоване на півострові, утвореному стрімким каньйоном річки Смотрич.

Камянець-Подільський: місто заповідник
Така природна захист робила місто майже неприступним для ворога. Єдиний підступ до міста лежав через міст, який захищає величну фортецю - одну з найбільш видовищних в Україні.
Недоступність міста і його вигідне стратегічне положення робили його ласим шматком для численних завойовників, тому Камянець не залишалася осторонь жодних бойових подій на Західній Україні впродовж всієї своєї історії.

Камянець-Подільський: місто заповідник
Головною визначною пам'яткою міста є Камянець Подільська стара фортеця. У такий вид, який зберігся до наших днів, її почали зводити ще в XIV ст. литовські князі Корятовичі. Фортеця складається з дванадцяти струнких веж, кожна з яких має свої архітектурні особливості і власну назву: Денна, Рожанка, Мала західна, Нова західна, Нова східна (або Чорна), Тенчинська, Ковпак, Лянцкоронська, Папська (або Кармалюкова), Комендантська, Водна , Біла (Ляшская або Ковчег).

Камянець-Подільський: місто заповідник
Тут же працює музей історії. Багато разів Камянець Подільську фортецю намагалися взяти штурмом то татари, то козаки, однак подолати її змогли лише в 1672 році турки, на стороні яких було істотну перевагу в кількості війська. Захопивши місто, вони володіли ним двадцять сім років.

Камянець-Подільський: місто заповідник
Не тільки фортеця захищала Камянець від загарбників. Води Смотрич контролювали за допомогою унікальної системи шлюзів, яка складалася з комплексів Польської та Руської брам. Коли вороги підступали до міста, шлюзи закривали і вода піднімалася до непереборного рівня. На краю плато, де розташований Старе місто, височить чимало оборонних веж, з яких можна було обстрілювати ворога в будь-якому напрямку.

Камянець-Подільський: місто заповідник
Центром Старого міста є площа Польський ринок. Тут розташовано головну адміністративну будівлю середньовічного Кам'янця подільська ратуша, яка є найстарішою в Україні: вона побудована в XIV в. Зараз тут працює музей історії грошей. Є на площі також Домініканський монастир з величним Миколаївським костелом і будинок Потоцьких.

Камянець-Подільський: місто заповідник
У Старому місті збереглося багато чудових пам'ятників архітектури. Серед них - кафедральний Петропавлівський костел, перед яким височить мінарет зі скульптурою Богородиці на верхівці. Мінарет був побудований за часів турецького панування в місті. Поруч з костелом можна побачити ефектну тріумфальну арку.

- Ціна: безкоштовно

ЧАС РОБОТИ ПАМ'ЯТКИ:
- цілодобово

Контакти
Область
Хмельницька область
Контактний номер
27,871 км²
Перша згадка: 1374 року
Статус міста: з 1374 року
Населення: 101 235 (01.01.2016)
Густота населення: 3 649 осіб/км²
Поштові індекси: 32300—32315
Телефонний код: +380 (3849)
Висота над рівнем моря: 164 м
Водойма: річка Смотрич
День міста: Остані вихідні Травня
Код КОАТУУ: 6810400000