Перейти до основного вмісту

Канів: Тарасова гора і дніпровські кручі

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 21:32

Памятки Каніва
Канів - місто з особливими пам'ятками. Головна серед них - Тарасова, або Чернеча гора, на якій знаходиться могила Тараса Григоровича Шевченка. Тут обладнаний меморіальний комплекс, одне з найбільш шанованих українським народом місць. При меморіалі працює історико-культурний заповідник, який першим в країні отримав статус національного.

Канів: Тарасова гора і Дніпрові кручі
Могила поета нагадує і величний курган, і вавилонський Зиккурат. Вона височіє над Дніпром на вершині стрімкої гори, куди ведуть урочисті сходи з 342 сходинок. Над могилою встановлено найбільший в Україні пам'ятник поетові. Звідси розгортається захоплюючий і чарівний вид на дніпровські кручі.

Канів: Тарасова гора і Дніпрові кручі
Тарас Григорович відвідував Канів і хотів тут оселитися на схилі років. Однак його планам не судилося збутися. У 1861 році поет помер і був похований в Петербурзі. Друзі Шевченка, пам'ятаючи про його мрії, наполягли на тому, щоб перевезти його тіло на рідну Україну. Перевезення тіла супроводжувалися процесією і стало визначною подією в Україні.

Канів: Тарасова гора і Дніпрові кручі
У 1978 році в знак протесту проти русифікації на могилі Шевченка вчинив самоспалення дисидент Олекса Гірник. У радянські часи цей факт замовчувався, а в 2007 році Гірнику присвоєно звання Героя України.

Канів: Тарасова гора і Дніпрові кручі
При меморіальному комплексі працює великий Канівський музей Тараса Шевченка, де зібрані численні матеріали про життя і творчість поета. У музеї є конференційні зали, де проводяться наукові з'їзди та культурні заходи міжнародного рівня.
Неподалік Тарасової гори розташовано Кам'яне поле - парк скульптур, який щорічно поповнюється новими творами українських майстрів. У місті працює музей народно-декоративного мистецтва.

Канів: Тарасова гора і Дніпрові кручі
Маловідомий, але цікавий факт: в Каневі похований і відомий радянський письменник Аркадій Гайдар, автор культових дитячих творів «Тимур і його команда», «Чук і Гек», «Казка про Мальчише-Кибальчише».
Канів - місто з багатою історією. Його заснував князь Ярослав Мудрий. З часів Київської Русі дійшло небагато архітектурних пам'яток, і кожен має величезну культурну цінність. До наших днів зберігся давньоруський Успенський собор, побудований у 1144 році князем Всеволодом. У 1578 році в храмі був похований лідер козацького повстання Іван Підкова.

Контакти
Область
Черкаська область
Контактний номер