Кропивницький

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 00:54

Памятки Кропивницький
Невелике місто Кіровоград - один з тих чудових містечок, яким завжди є чим здивувати своїх гостей. Кіровоград є географічним центром України і стоїть в прекрасній долині річки Інгул. Місто відрізняється дуже вишуканою і красивою архітектурою, а його околиці багаті мальовничою природою.
 
Кіровоград представляє унікальну цінність для української культури - саме в цьому місті відомий драматург І. Тобілевич (Карпенко-Карий) заснував перший професійний театр. Місце, де була побудована перша театральна сцена в Україні, знаходиться в 30 кілометрах від Кіровограда в колишній садибі Карпенко-Карого. Тепер це заповідник-музей відомий як «Хутір нова Надія». Тільки заради цього унікального історико-культурного пам'ятника варто побувати на Кіровоградщині.
 
Цікава і архітектура Кіровограда. Одним з яскравих її прикладів є бібліотека ім. Бойченко. Це розкішний будинок, виконаний в еклектичному стилі, його фасади прикрашені ліпниною і маскаронами. Внутрішній же інтер'єр будівлі не залишить байдужим нікого: стіни тут теж буквально всіяні найтоншої ліпниною, різними барельєфами і розетками. Печі в кімнатах прикрашені кольоровою плиткою, а майже над кожним дверним прорізом ви побачите картуш з головою ангела.
 
Ще одним не менш красивим спорудою міста є головна синагога. Акуратне цегляна будівля із стрілчастими вікнами - одна з візитних карток Кіровограда. Біля синагоги розташувався дуже миловидний скверик.
 
Прогулюючись по Кіровограду, неодмінно зверніть увагу на ще одне шикарне будівля - Казначейство. Будинок був зведений на початку ХХ століття і належав місцевому купцеві, в якому він відкрив готель «Південний». Будівля виконана в стилі бароко. Особливого шарму надають казначейству барельєфи і скульптури, що розмістилися на його фасадах, а ковані балкончики довершують всю цю пишність.
Кіровоград - батьківщина українського театру
І нарешті, архітектурна споруда, яке ніяк не можна пропустити, перебуваючи в Кіровограді, це Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці. Прекрасний храм на березі річки Інгул видніється здалеку - собор пофарбований в небесно блакитний колір. Поруч з Кафедральним собором стоїть стара дзвіниця, а всередині будівлі Ви побачите стародавні настінні розписи та ікони. Собор Різдва Пресвятої Богородиці - єдиний храм в Кіровограді, де богослужіння проводилися навіть під час німецько-фашистської окупації.
 
Відпочинок в Кіровограді буде ще більш приємним, завдяки безлічі тутешніх парків, скверів та приміських заповідників. На особливу увагу заслуговує центральний дендропарк. У теплу пору року це місце вражає своїх гостей великою кількістю квітів, висаджених на клумбах, - тут ви можете побачити цілі річки тюльпанів. Крім того, в дендропарку знаходиться літній кінотеатр - притулок романтиків і закоханих. Якщо ви вирішили відправитися на прогулянку з дітьми, в парку ви знайдете безліч різних атракціонів, ігрових майданчиків і навіть невеликий зоогородок.
 
Особливу увагу, подорожуючи по Кіровограду, варто приділити огляду пам'яток міста. Серед них є такі унікальні, як пам'ятник студентству, пам'ятник «Катюші», арт-об'єкт «Відкрите серце», аналогів яких немає в жодному іншому місті. І спеціально для любителів природи, в околицях міста Кіровограда, розташовані унікальні заповідники, сади і парки, озера, а також водна артерія міста - ріка Інгул. Про ці природні багатства Кіровоградщини Ви можете дізнатися багато цікавого з відповідних розділів нашого сайту.

- Ціна: безкоштовно

Контакти
Область
Кіровоградська область
Контактний номер
103 км²
Засноване: 1754 року
Статус міста: з 1784 року
Поділ міста: 2 райони
Населення: 231 089 (01.01.2016)
Густота населення: 2255.5 осіб/км²
Поштові індекси: 25000-25490
Телефонний код: +380 (522)
Висота над рівнем моря: 113 м
Водойма: р. Інгул, Сугоклія, Біанка
ень міста: третя неділя вересня
Код КОАТУУ: 3510100000