Перейти до основного вмісту

Миколаїв

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 17:30
Image
Миколаїв

Памятки Миколаїва
Багато хто вважає, що Миколаїв варто відносити швидше до промислового міста, ніж туристичному. Деякі навіть дотримуються точки зору, що тут крім
корабельних верфей і подивитися то нема на що. Але це якраз той випадок, коли ми готові посперечатися з тими, хто стверджує подібне. Незважаючи на те, що головним завданням Миколаєва завжди було суднобудування, місто, тим не менш, паралельно жив і розвивався, розправляючи свої крила, немов степовий птах.

Миколаїв був закладений в далекому 1789 році на півострові, який з двох сторін омивається річками Інгул і Південний Буг. А ви знали, що з висоти пташиного польоту, Миколаїв нагадує розкриту долоню, звернену до сонця? У цього чудовою краси міста були всі можливості стати одним із найбільш самобутніх куточків України, де золота степ плавно перетікає в блакитне море, але доля приготувала Миколаєву іншу долю. Його покликанням було стати одним з найпотужніших міст-верфей, з-під "рук" якого на воду спускалися сучасні зразки корабельного майстерності.

Миколаїв - промисловий гігант із загадковою душею
У 1862 році місто Миколаїв став торговим містом, що, безумовно, посприяло ще більшому розвитку і прогресу. План забудови Миколаєва практично ідентичний нинішнього вигляду міста, хоча історичні події, безсумнівно, залишили на ньому свій відбиток, але не настільки серйозний. Подейкують, що Святий Миколай, покровитель міста, береже його від усіх бід і напастей. Поступово, семимильними кроками Миколаїв з простої суднобудівної верфі перетворився в промисловий, торговельний, ділової та культурно-політичний центр південного регіону України.

На вигляд може здатися, що життя в Миколаєві - це щохвилинний розклад, кожен знає своє місце і свої обов'язки. Тут все по правилам, ні кроку вліво, ні кроку вправо. А де ж загадка, таємниця, щось таке незвичайне, що зачаровують і підкорює уяву? Повірте в Миколаєві Ви знайдете і це. Адже однією з найбільш незвичайних загадок Миколаєва є підземні катакомби, що представляють собою справжню мережу, яка пронизує все місто.

На жаль, точних даних або характеристик катакомб немає, ніхто не може однозначно повідомити їх площа, з якою метою вони були створені і яким чином використовувалися. Існують навіть відомості, що ці катакомби пролягають аж до Києва, Очакова та інших міст. Деякі з них мають природне походження, інші ж справа рук людини.

За даними з архівів міста, були періоди коли все населення Миколаєва спускалося в катакомби, а перечекавши якусь біду, як ні в чому не бувало виходило назовні і життя знову починала вирувати. Загалом, інформації про
миколаївських катакомбах досить мало і багато сміливці, які наважувалися спуститися в них, часом так і не виходили на сонячне світло.

Але, незважаючи на явний ризик, такі відчайдухи не перекладаються і можливо саме завдяки їм, відомості про катакомбах періодично поповнюється новими фактами. Мені здається, що визнання Миколаєва не тільки промисловим центром суднобудування, але культурним містом, гідним уваги туристів, які, безумовно, будуть підкорені таким переплетенням строгості і загадковості.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Засноване: 1789 року
Статус міста: з 1789 року
Поділ міста: 4 райони
Населення: 491 284 (01.11.2016)
Густота населення: 1890 осіб/км²
Поштові індекси: 54000-490
Телефонний код: +380 (512)
Висота над рівнем моря: 42 м
Водойма: річка Південний Буг, Інгул
День міста: Друга субота після першого вересня
Номери автомобілів: ВЕ, 15
Код КОАТУУ: 4810100000
Україна, місто Миколаїв, вулиця Новозаводська 1
Миколаївська область
260 км²