Перейти до основного вмісту

Мукачеве

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 23:35

Мукачівський замок
Мукачево - друге за величиною місто Закарпаття, це давній супутник і суперник Ужгорода, не поступається йому ні в історичному ні культурному значенні, а також кількістю пам'яток. Як і Ужгород, місто засноване ще до утворення Київської Русі слов'янським племенем білих хорватів.
Але ще раніше на його території було поселення кельтів - великий металургійний центр, залишки якого є єдиним подібним археологічною пам'яткою на території України.

Мукачево: місто з елементами готики
Популярний туристичний об'єкт Мукачево, замок Паланок надзвичайно видовищно піднімається на 70-метровому пагорбі над містом. Саме тут було городище білих хорватів, що поклало початок місту. Тоді ж виникли перші зміцнення Мукачівського замку, а кам'яні споруди, що збереглися до наших днів, з'явилися в XV в. У ті часи містом володів князь Федір Корятович - вельможа Великого князівства Литовського. Його була сформована частина укріплень, що отримала назву Верхній замок.

Мукачево: місто з елементами готики
У XVII ст. Мукачівським замком паланок володіла династія трансільванських Князєв Ракоці, які очолювали боротьбу на незалежності Угорщини від Австрії. За них замок був укріплений ще двома кільцями оборони, розташованими один під одним. Їх називають Середнім і Нижнім замками. Кожна частина замку має власні укріплені бастіони і ворота з підйомними мостами.
Фортифікація замку виявилася настільки досконалою, що він зміг утримати дворічну облогу австрійських військ. Очолювала оборону жінка - Ілона Зріні, мати видатного борця за свободу Угорщини, Ференца II Ракоці.

Мукачево: місто з елементами готики
Центром міста є площа Миру і прилегла до неї однойменна вулиця. Саме тут розташовані найкрасивіші будівлі, великі магазини і ресторани. Окрасою площі є ратуша, побудована 1904 по проектом будапештського архітектора Яноша Бабули.
Мукачево: місто з елементами готики

Поблизу розташовані респектабельний готель «Star», театр російської драми, музей угорського живописця Міхая Мункачі, який народився тут, і величний неоготичний костел Святого Мартіна. Поряд з костелом збереглася каплиця Святого Йосифа - одна з небагатьох в Україні пам'ятників XIV в. На вулиці Миру є «Білий палац» - міська резиденція князів Ракоці.

Мукачево: місто з елементами готики

Недалеко від Мукачева, на залізничній станції Карпати, розташований чудовий мисливський палац баронів Шенборнів. Звели 1890, коли в моду ввійшла лицарська романтика. Тому зовні палац нагадує французькі палаци долини річки Луара.
Мукачево: місто з елементами готики

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Закарпатська область
Контактний номер
27.9 км²
Засноване: 896 року
Населення: 86 393 (01.05.2016)
Поштові індекси: 89600—619
Телефонний код: +380 (3131)
Висота над рівнем моря: 125 місто
Водойма: річка Латориця
День міста: Остання неділя травня
Код КОАТУУ: 2110400000