Новгород-Сіверський - Чернігівська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:15

Памятки Новгород-Северского
Місто Новгород-Сіверський за часів Київської Русі був центром Новгород-Сіверського князівства. Розташоване на сході держави, князівство захищало кордони Русі від половців. Видатна пам'ятка давньоруської літератури "Слово о полку Ігоревім", присвячений саме новгород-сіверського князя Ігоря, який виступив в 1185 році в похід на половців. Ще з княжих часів існує в місті оборонний монастир - важливий пам'ятник історії і культури.

Новгород-Сіверський: місто з літопису
На високому березі Десни розташований Спасо-Преображенський монастир у Новгород-Сіверському, з оборонних стін якого розгортається широка панорама мальовничих довколишніх земель. Обитель заснована в 1033 або 1036 році. Від стародавніх споруд до нашого часу збереглися лише фундаменти і археологічні знахідки, які експонуються в музеї "Слово о полку Ігоревім". Музей розташувався на території монастиря в колоритному теремі - колишніх покоях настоятеля.

Новгород-Сіверський: місто з літопису
Архітектурний комплекс монастиря побудований переважно в XVI-XVIII ст. Найдавнішими є палатний корпус з трапезної і Петропавлівської церквою, а також покої настоятеля з Іллінською церквою. Позаду покоїв настоятеля розташований господарський корпус "на льохах", в підвалах якого прихований підземний хід, що веде на берег Десни. У наш час хід завалений, однак збереглася ділянка галереї з підземною каплицею.

Новгород-Сіверський: місто з літопису
У XVII столітті були зведені оборонні стіни навколо монастиря з величною надбрамною вежею, переробленої згодом на дзвіницю. Тоді ж були побудовані корпус келій і бурса.

Новгород-Сіверський: місто з літопису
В архітектурі цих монастирських будівель об'єднані мотиви російського народного зодчества і українського бароко.
Головний храм монастиря - Спасо-Преображенський монастир у Новгород-Северском- був побудований в 1795 році на місці стародавнього храму. Спорудження собору приурочили до візиту в обитель імператриці Катерини II. Проект собору в стилі зрілого класицизму створений видатним петербурзьким архітектором Джакомо Кварнегі.

Новгород-Сіверський: місто з літопису
До приїзду імператриці в місті була зведена велична Тріумфальна арка. Її прикрасили і гербами десяти повітів, утворених при адміністративному поділі в 1781 році.
У центрі Новгорода-Сіверського височить пам'ятник князю Ігорю - герою давньоруського «Слова ...».

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Чернігівська область
Контактний номер
11,81 км²
Засноване: 10 століття
Перша писемна згадка: 1044 року
Населення: 13 652 (01.01.2016)
Поштові індекси: 16000-16004
Телефонний код: +380 (4658)
Водойма: річка Десна
День міста: 16 вересня
Код КОАТУУ: 7423610100