Перейти до основного вмісту

Тернопіль

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:35

Памятки Тернополя
Затишний західноукраїнське місто, розташований в мальовничому місці, чудовий архітектурний ансамбль і загальна привітність населення створюють неймовірну атмосферу, тому хочеться негайно на заклик рок-групи «Брати Гадюкіни» поїхати «в файне місто Тернопіль». До того ж Тернопільська область є рекордсменом в Україні за кількістю збережених старовинних замків, об'єднаних в заповіднику "Замки Тернопілля».

Тернопіль: мальовничий галицьке місто
Це автоматично зробило місто великим туристичним центром. Власне, місто Тернопіль і виник завдяки замку. У 1540 році польський король Сигізмунд I передав ці вільні землі коронному гетьману Яну Тарновському, щоб той побудував тут фортецю для захисту держави від турецьких і татарських навал. Від прізвища Тарновського і утворилася назва міста. Тільки в 1944 році Тернополя перейменували на Тернопіль.

Тернопіль: мальовничий галицьке місто
Тернопільський замок дійшов до наших днів, правда в дуже зміненому вигляді. Його не раз руйнували і відбудовували заново, деякий час замок виконував функцію магнатського палацу, проте з 1843 р він був переданий під казарми, що не кращим чином позначилося на стані будівлі. Однак найскладніше замку дався XX століття: він постраждав від обох світових воєн, а в 1957 році його перетворили в палац спорту.
Важливу роль у захисті міста-фортеці грав великий ставок, штучно створений на болотах. Тепер саме він є візитною карткою Тернополя, адже це єдиний обласний центр, де в центральній частині є ставок площею 300 га. Навколо ставка облаштовані затишні набережні, зони відпочинку, причали катерів і човнові станції.

Тернопіль: мальовничий галицьке місто
Тут розташовані визначні архітектурні пам'ятки Тернополя. Найдавнішою з них є Воздвиженська (Надставна) церква, побудована спочатку XVI століття на основі давньоруського храму. Воздвиженська церква входила в систему міських укріплень, і це вплинуло на його по-військовому аскетичний вигляд. Придатна до оборони і Різдвяна церква 1608 року схожа на маленький замок.

Тернопіль: мальовничий галицьке місто
Головним архітектурною окрасою міста є величний домініканський собор Непорочного зачаття в стилі пізнього бароко, побудований в 1749-1779 рр. Фасад з сторін обрамляють дві вежі, вкриті незвичайної дахом в кілька ярусів. А над основним об'ємом прагне вгору великий купол, теж нехарактерна деталь для костелів. Храм входить в комплекс колишнього домініканського монастиря, знаменитого своїм італійським двориком.

Головна площа Тернополя - Театральна. Тут розташовані Український драматичний театр, пам'ятники поетам А. С. Пушкіну і Т. Г. Шевченко. До площі прилягають дві основні пішохідні артерії міста: затишний бульвар Шевченка і вулиця Сагайдачного, що ведуть до площі Свободи.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Тернопільська область
72 км²
Засноване: 1540 року
Статус міста: з 1540 року
Населення: 218 022 (01.11.2016)
Густота населення: 3030 осіб/км²
Поштові індекси: 46000-499
Телефонний код: +380 (352)
Висота над рівнем моря: середня — 320 м, найнижча 298 м, найвища — 374 м
Водойма: Серет
День міста: 28 серпня
Код КОАТУУ: 6110100000