Володимир-Волинський

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 23:10

Володимир-Волинський
Володимир - Волинський - стародавнє місто, з часів Київської Русі був центром Волинського князівства. До складу Русі місто увійшов до правління Володимира Святославовича, який відвоював його у племені білих хорватів і назвав на свою честь. До наших днів дійшов Успенський собор - один з небагатьох збережених пам'яток давньоруського зодчества.

Всього на території України таких пам'яток залишилося менше двадцяти, переважно в Києві та Чернігові. Однак їх збереження досить відносна - вид храмів істотно змінювався в результаті пізніших перебудов або їх повністю відтворювали на історичних місцях. Успенський собор у Володимирі Волинському відноситься до давньоруських пам'яток з досить високим рівнем автентичності.

Володимир-Волинський: місто унікальних храмів
Він був зведений в 1150- 1160 рр., В період правління київського князя Мстислава Ізяславича. Волинським князем в той час був син Мстислава Роман, який згодом зі своїм сином Данилом об'єднав Волинське і Галицьке князівства в потужну Галицько-Волинська держава. Успенський собор у Володимирі Волинському був головним храмом князівства.

Княжий град стояв на двох пагорбах, оточених оборонними валами з частоколом: на одному - князівські палати, на другому - собор. Коли в 1240 році Золота Орда захопила місто, мирне населення ховалося від навали в соборі; тут загинуло багато людей, але споруда не постраждало.

У 1596 році, після проголошення Брестської унії, що гнобила права православних, Успенський собор передали греко-католикам. Нові господарі перебудували старий храм в костел, але споруда почала руйнуватися, і з часом собор занепав. Тільки в 1885 році, коли в суспільстві прокинувся інтерес до давньоруського спадщини, Успенський собор відреставрували подібно до первісного вигляду за проектом Григорія Котова.

Володимир-Волинський: місто унікальних храмів
У Володимирі-Волинському можна побачити унікальний архітектурний шедевр - Василівську церкву. Церква має форму ротонди - аналогів такого архітектурного рішення не існує в світі. Василівська церква побудована в ХІІІст. в районі храму-попередника - невеликої церкви, зведеної в 992 ноду князем Володимиром на честь перемоги над хорватами.

Зимненський монастир

Володимир-Волинський: місто унікальних храмів
Також недалеко від Володимира-Волинського є створений князем Володимиром Святославичем, Зимненський монастир. Коли то тут жили монахи в печерах, як і ченці Києво-Печерської лаври. У наші дні можна оглянути стародавні печери, а також наземний комплекс обителі, побудований в ХВ-ХВІстолетіях. Головний храм монастиря - Успенський собор 1495. Цікава Троїцька церква 1465-1475 рр., Яка відтворює в камені форми традиційного дерев'яного храмового зодчества Волині.

Контакти
Область
Волинська область
16.05 км²
Засноване: X століття
Перша згадка: 988 року
Статус міста: з 1324 року
Населення: 38 894 (1 листопада 2013)
Густота населення: 2423 осіб/км²
Поштові індекси: 44700-44709
Телефонний код: +380 (3342)
Висота над рівнем моря: 197 місто
Водойма: Луга, Риловиця
День міста: 28 липня
Код КОАТУУ: 0710200000