Запоріжжя

Головне фото

Історія міста Запоріжжя
Будучи четвертим за розмірами індустріальним містом України, Запоріжжя приваблює своєю історією та культурною спадщиною. Перш місто називалося Олександрівськ на честь фортеці, зведеної на цьому місці в XVIII столітті.

У 1921 році місто було перейменовано в Запоріжжі через свого розташування за порогами Дніпра.

Найвідомішими символами Запоріжжя є острів Хортиця, Дніпровська гідроелектростанція, 700-річний дуб і, звичайно ж, старий добрий автомобіль «Запорожець». Також саме на цій землі в районі Хортиці в XVI ст. існувала Запорізька Січ.

Дніпрогес є історико-архітектурною пам'яткою. Цікаво те, що проект будівництва ГЕС був поданий на розгляд Миколі ІІ ще в 1905 році. Імператор проект не підтримав, тому будівництво почалося тільки в 1927 році.

Спочатку вартість оцінювалася в 50 млн. $, Але в підсумку було витрачено понад 100 млн. Дніпрогес є грандіозним, монументальною спорудою, з якого відкривається чудовий вид на простори Дніпра і на місто. Вечірній вид греблі, що підсвічується різнокольоровими вогниками, які відображаються у воді не залишить Вас байдужими.

Запоріжжя - батьківщина українського козацтва.
За греблею розташувалася нова частина міста, побудована в 30-х роках минулого століття і відновлена ​​після війни. Район називається Соцмісто або «шостий селище». Це в основному будинку в стилі «конструктивізму» і «сталінського ампіру».

Практично всі будівлі мають свою «родзинку». Прогулюючись по цій частині міста зверніть увагу на будівлі, прикрашені башточками. На розі проспектів Леніна і Металургів за проектом архітектора І.Л. Козлінера зведена семиповерхова вежа, названа «української Пізанської вежею».

У місті багато парків, фонтанів і зелених районів. Такі музеї Запоріжжя, як Музей історії запорізького козацтва, Запорізький Краєзнавчий музей або Виставковий зал майстрів народного мистецтва знайомлять гостей міста з історією та традиціями запорізької культури.

Звернувши на вулицю Зарічну, відразу згадаються кадри зі знаменитого фільму «Весна на Зарічній вулиці», велика частина зйомок якого проходила саме в Запоріжжі. У 2013 році скульптура головного героя була встановлена ​​на проспекті Металургів.

Гордістю міста є національний заповідник Хортиця, розташований на однойменному острові. Флора і фауна острова зачаровує своєю красою і різноманітністю: тут ліс і степ, плавні, озера і скелі, близько 20 видів ссавців і більше 140 видів рідкісних рослин. Хортиця - це місце, де зустрічаються кілька епох: Скіфський стан, старовинні кургани з давніх епох, тут же «Тарасова стежка», по якій гуляв Т.Шевченка, а ось і козаки, велично прогулюються по «Запорізької Січі».

На острові розташовані сучасні готелі, молодіжні бази відпочинку та оздоровчі санаторії. Відпочинок в Запоріжжі приємно здивує Вас лояльністю цін, хоча за красою природи, рівнем сервісу і числа пам'яток місто нітрохи не поступається іншим містам України.

Контакти
Область
Запорізька область
Контактний номер
Places Ukraine
Площа
331 км²
Будівництво
Засноване: 952 року
Статус міста: з 16 червня 1806 року
Додаткова інформація
Поділ міста: 7 районів
Населення: 750 685 (01.01.2017)
Густота населення: 2268 осіб/км²
Поштові індекси: 69000—499
Телефонний код: +380 (612)
Водойма: річка Дніпро
День міста: 14 жовтня
Код КОАТУУ: 2310100000
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: пн, 30.01.2017 - 12:32