Запоріжжя

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 12:32

Історія міста Запоріжжя
Будучи четвертим за розмірами індустріальним містом України, Запоріжжя приваблює своєю історією та культурною спадщиною. Перш місто називалося Олександрівськ на честь фортеці, зведеної на цьому місці в XVIII столітті.

У 1921 році місто було перейменовано в Запоріжжі через свого розташування за порогами Дніпра.

Найвідомішими символами Запоріжжя є острів Хортиця, Дніпровська гідроелектростанція, 700-річний дуб і, звичайно ж, старий добрий автомобіль «Запорожець». Також саме на цій землі в районі Хортиці в XVI ст. існувала Запорізька Січ.

Дніпрогес є історико-архітектурною пам'яткою. Цікаво те, що проект будівництва ГЕС був поданий на розгляд Миколі ІІ ще в 1905 році. Імператор проект не підтримав, тому будівництво почалося тільки в 1927 році.

Спочатку вартість оцінювалася в 50 млн. $, Але в підсумку було витрачено понад 100 млн. Дніпрогес є грандіозним, монументальною спорудою, з якого відкривається чудовий вид на простори Дніпра і на місто. Вечірній вид греблі, що підсвічується різнокольоровими вогниками, які відображаються у воді не залишить Вас байдужими.

Запоріжжя - батьківщина українського козацтва.
За греблею розташувалася нова частина міста, побудована в 30-х роках минулого століття і відновлена ​​після війни. Район називається Соцмісто або «шостий селище». Це в основному будинку в стилі «конструктивізму» і «сталінського ампіру».

Практично всі будівлі мають свою «родзинку». Прогулюючись по цій частині міста зверніть увагу на будівлі, прикрашені башточками. На розі проспектів Леніна і Металургів за проектом архітектора І.Л. Козлінера зведена семиповерхова вежа, названа «української Пізанської вежею».

У місті багато парків, фонтанів і зелених районів. Такі музеї Запоріжжя, як Музей історії запорізького козацтва, Запорізький Краєзнавчий музей або Виставковий зал майстрів народного мистецтва знайомлять гостей міста з історією та традиціями запорізької культури.

Звернувши на вулицю Зарічну, відразу згадаються кадри зі знаменитого фільму «Весна на Зарічній вулиці», велика частина зйомок якого проходила саме в Запоріжжі. У 2013 році скульптура головного героя була встановлена ​​на проспекті Металургів.

Гордістю міста є національний заповідник Хортиця, розташований на однойменному острові. Флора і фауна острова зачаровує своєю красою і різноманітністю: тут ліс і степ, плавні, озера і скелі, близько 20 видів ссавців і більше 140 видів рідкісних рослин. Хортиця - це місце, де зустрічаються кілька епох: Скіфський стан, старовинні кургани з давніх епох, тут же «Тарасова стежка», по якій гуляв Т.Шевченка, а ось і козаки, велично прогулюються по «Запорізької Січі».

На острові розташовані сучасні готелі, молодіжні бази відпочинку та оздоровчі санаторії. Відпочинок в Запоріжжі приємно здивує Вас лояльністю цін, хоча за красою природи, рівнем сервісу і числа пам'яток місто нітрохи не поступається іншим містам України.

Контакти
Область
Запорізька область
Контактний номер
331 км²
Засноване: 952 року
Статус міста: з 16 червня 1806 року
Поділ міста: 7 районів
Населення: 750 685 (01.01.2017)
Густота населення: 2268 осіб/км²
Поштові індекси: 69000—499
Телефонний код: +380 (612)
Водойма: річка Дніпро
День міста: 14 жовтня
Код КОАТУУ: 2310100000