Жовква - Лвівська область

Надіслав: admin , дата: чт, 02.02.2017 - 21:42

Місто Жовква: ідеальне місто епохи ренесансу. Історичний центр одного з чудес України - міста Жовква, розташований біля Львова - є втіленням утопічною архітектурної ідеї епохи Ренесансу про «ідеальне місто». Сутність «ідеального міста» базується на принципах гармонії і пропорційності забудови - з кварталами, симетрично розділеними вулицями на сектора за віросповіданням, соціальним рівнем і професійною діяльністю жителів.

Жовква: "ідеальне місто" епохи Ренесанс
Вулиці сходяться в центрі міста до головної площі Ринок (нині Вічевий) з замком, від якого розходилася лінія укріплень навколо міста. У лінії оборони входили стіни монастирів. А входи в місто захищали четверо воріт, двоє з яких збереглося до наших днів, вони розташовані уздовж замку: Глинські і Звіринецькі.

Жовква: "ідеальне місто" епохи Ренесанс
Місто було засноване 1597 польським коронним гетьманом Станіславом Жолкевським, в честь якого і отримав назву. Станіслав Жолкевський був видатним полководцем, під його керівництвом Польща отримала чимало важливих перемог. Так, під командуванням Жолкевського було придушене козацьке повстання Северина Наливайка, а в 1610, під час польсько-московської війни, Жолкевський захопив Москву і привіз до Польщі полоненого московського царя Василя Шуйського. У 1620 році Жолкевський, як і належить великому воїнові, загинув в битві під Цецорою, де, незважаючи на прихильний вік - йому вже було 73 роки - він очолював військо.

Жовква: "ідеальне місто" епохи Ренесанс
Поки людина отримала ратну славу, будівництвом міста керувала його дружина Регіна з роду Гербуртів.
Центром міського життя Жовкви була центральна площа, де височить головна адміністративна будівля міста - ратуша. Тут розташовані будинки найбагатших жителів, а на рівні перших поверхів простяглися торгові ряди.

Жовква: "ідеальне місто" епохи Ренесанс
На заході площа замикає комплекс Василіанського монастиря з величним храмом Серця Христового (1612). Домінантою площі є головний храм міста - костел Святого Лаврентія (1618). І зараз цей пам'ятник архітектури вражає величчю і витонченістю. У храмі влаштована родова усипальня Жолкевських з надгробками, що є творами скульптурного-портретного мистецтва. Поряд з костелом знаходиться місцева «Пізанська вежа» - падаюча дзвіниця.

Жовква: "ідеальне місто" епохи Ренесанс
Замок у Жовкві є квадратним і складається з чотирьох корпусів, укріплених з кутів вежами. Навпаки воріт з надбрамною вежею розташований головний палацовий корпус, який вражає величним портиком і двоповерхової галереєю з колонадою. На жаль, архітектурні прикраси не збереглися до нашого часу.

Контакти
Область
Львівська область
Контактний номер
7,6 км²
Засноване: 1597 року (село Винники з XIV ст.)
Населення: 13629 (01.01.2014)
Густота населення: 1793 осіб/км²
Поштові індекси: 80300
Телефонний код: +380 (3252)
Висота над рівнем моря: 150 м
Водойма: річка Свиня