Богоявленський монастир - Кременець

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:58

Історія створення Богоявленський Кременецький жіночого монастиря
       Волинські шляхтичі хорунжий Данило Малиновський і чашник Лаврентій Древинський з благословення київського митрополита Петра Могили в 1636 на північній околиці Кременця заснували Богоявленську церкву з православним Братнім чоловічим монастирем. При обителі діяло Богоявленське братство, покликане захищати православ'я від унії, займатися монастирськими школою, друкарнею і богадельней. На початку XVIII в. за сприяння кременецького старости князя Яреми Вишневецького і стараннями єзуїтів православний монастир віддали уніатам-василіанам. Саме за часів василіан в 1725 на місці дерев'яних монастирських споруд почалося будівництво кам'яних - кам'яного храму і триповерхового келійного корпусу.

Богоявленський Кременецький жіночий монастир
       У 1807 будівлі василіанського Богоявленського монастиря передали польському ліцею, а уніатів перевели в спорудження монастиря (костел і двоповерховий корпус келій) ордена реформаторів, побудованих в 1760 Познанським воєводою Станіславом Потоцьким. Уніати пробули в колишньої реформаторської обителі чверть століття, і після польського повстання в 1833 монастир закрили, а незабаром на його території осіла перекладена в Кременець Волинська духовна семінарія. У 1839 коло змін християнських конфесій монастирем зробив повний оборот - і колишні володіння реформаторів уніатів повернулися до православної церкви.
       З 1873 Богоявленський монастир був приписаний до Дерманської Свято-Троїцької обителі, настоятелі якої перебралися на проживання в Кременець, щоб доглядати за церковно - навчальними закладами міста, перш за все Духовною семінарією.
У 1906 кременецька обитель отримала статус самостійного штатного монастиря першого класу, а з 1934 р в ній знаходилася резиденція архієпископа Олексія, згодом екзарха всієї України.

       У 1953 за рішенням Священного Синоду монастир перетворили на жіночий, але вже в 1959 його закрили, а переважна більшість сестер перебралася в Корецький Свято-Троїцький монастир. У Богоявленському храмі зробили спортзал, в келійному корпусі - лікарню, а головна монастирська святиня - чудотворна ікона Божої Матері «Скорботна» - з тих пір більше трьох десятків років зберігалася в Свято-Успенській Почаївській лаврі

       В кінці літа 1990 в Свято-Богоявленському жіночому монастирі знову загорілася життя, і обитель повільно відродилася. Крім Свято-Богоявленського собору в колишньому костелі реформаторів при монастирі діють Свято-Миколаївська церква - перебудована в 1841 з приміщення колишньої василіянської їдальнею на першому поверсі головного монастирського корпусу - і Іовлевськая церква, в 1910 розташована в північній частині нижнього ярусу монастирської дзвіниці. Зараз в Свято-Богоявленському жіночому монастирі Тернопільської єпархії Української православної церкви більше 80 черниць.

Як дістатися до Богоявленського Кременецького жіночого монастиря

       Від вулиці Живова, 7 (Автовокзал «Тернопіль») регулярно відправляються маршрутні таксі в напрямку м Кременець (вартість проїзду 38 грн)
Так само Ви можете дістатися до м Кременець і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: 10: 00-18: 00

Контакти
Область
Тернопільська область
Контактний номер
Заснування: 1633 року
УПЦ (МП)
Тип монастиря: жіночий