Дерманський монастир - Рівненська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:00
Image
https://i-love-ukraine.vpoltave.net/sites/default/files/2017-02/dermanskii-monastir-r%D1%96vnenska-oblast.jpg

Історія виникнення Свято-троїцького Дерманського монастиря
Мальовничі, вкриті лісами крейдяні пагорби Мізоцького кряжу, що розкинулися між містами Дубно і Острог майже на півсотні кілометрів, здавна привертали людей: на околиці сучасного села виявлено залишки поселення VIII-V ст. до н. е. Перша документальна згадка про Дермані датовано 1497, коли володарем цих земель став князь Костянтин Острозький, засновник Троїцького Дерманського чоловічого монастиря. Засновник подарував монастирській церкві рукописну книгу «Повчань» з дарчим написом і великі земельні угіддя.

Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир
Найвідомішим керуючим монастирських маєтків в 1575-1576 був відомий у всьому світі першодрукар Іван Федоров, а настоятелем Дерманського монастиря - видатний український філолог М. Смотрицький.
За п'ять століть монастир зазнав значних змін: перехід до уніатів в XVIII столітті, світові війни і забуття в XX столітті, але завжди привертав до обителі прочан з округи і далеких країн храм Святої Трійці, що до сих пір славиться спускний чудотворною іконою Казанської Божої Матері.

Дерманський Монастир-фортеця

За інвентарним описом 1571 Дерманський монастир-фортеця мав кам'яні стіни з зубцями, обладнані зсередини дерев'яною галереєю для варти і оборони, покрита гонтом дах, кам'яна надбрамна вежа-дзвіниця, перед якою на двох ланцюгах піднімали дерев'яний міст. На монастирському подвір'ї стояли дерев'яна Троїцька церква (в 1600-х роках замінена кам'яною), каплиця, кілька кам'яних і дерев'яних житлових і господарських приміщень.

Свято-Троїцький Дерманський жіночий монастир
Найдавнішою спорудою Дерманської обителі, її унікальною архітектурною пам'яткою є Надбрамна вежа-дзвіниця, яка з'явилася на сторожі затишній монастирського життя в кінці XV століття. Спочатку оборонна вежа була чотириярусна, а в 1840-х роках був надбудований п'ятий ярус. Перший рівень прямокутної в плані вежі складається з воріт для проїзду, вузьких бічних приміщень, ізольованих від вищих ярусів, і невеликий зовнішній прибудови, увінчаною бароковим фронтоном. Другий і третій яруси мають по одному приміщенню, переплановані в середині XIX століття, а четвертий ярус, декорований глухою аркадою стрілчастої форми, колись мав прорізані бійниці і завершувався зубчастим парапетом. Стіни п'ятого ярусу прорізані великими стрілчастими вікнами, а вінчає вежу шоломоподібна дах з позолоченими куполом і хрестом.

У повоєнні роки Дерманський чоловічий монастир реформували в жіночий (1949), сюди перевели монахинь з Зимненської обителі, що біля Володимира-Волинського. У 1960 монастир взагалі закрили, сестер відправили в Корецький Свято-Троїцький монастир, а за його стінами розмістили вихованців спецшколи-інтернату. Повернутися монахиням дозволили в 1991, і в даний час древня обитель, на пожертвування і зусиллями насельниць, місцевої влади відродила свій первозданний вигляд, є Свято-Троїцьким Дерманським жіночим монастирем Рівненської єпархії Української православної церкви.

Як дістатися до Свято-троїцького Дерманського монастиря

З залізничного вокзалу в Рівному (Привокзальна площа, 1) щодня відправляються маршрутки в напрямку Дермані. Загальний час в дорозі займе у вас близько години (відстань - 46 кілометрів) Так само Ви можете дістатися до с. Дермань і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут на автомобілі Ви можете тут

- Ціна: Пн - Нд: з 08 до 19:00

Час роботи:
- цілодобово

Україна, Рівненська область, Здолбунівський район, с. Дермань-Друга
Рівненська область