Густинський монастир - Чернігівська область

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:15

Заснований в 1600р. ієромонаха Києво-Межигірського монастиря на острові Густиня, де ріс гистой ліс (звідси і назва). Князь Михайло Вишневецький поступився монастирю свою землю і забезпечив фінансову підтримку.
У першій половині ХВІІ в. монастир відігравав ключову роль в політичних і культурних зв'язках України з Росією і Молдовою.

У 1675р. тут був висвячений в ієромонахи св. Дмитро Ростовський. Густинський Свято-Троїцький монастир відроджено в 1994 р. як жіночий, про що свідчить домінуючий нежнорозовий колір будівель.
Монастир-фортеця оточувала могутня кам'яна стіна з бійницями і рів. По кутах височіли сторожові вежі. До наших днів збереглися фрагменти старої стіни (1613-36). Підступи до монастиря надійно прикривали заболочені береги річки Удай.

У центрі західної стіни розташований головний вхід. Над ним височіє надбрамний храм-дзвіниця св. Миколи, архієп. Мир Лікійських (в 1693-1700, 1853 роках). Окрасою монастиря є престольне пятиглавий собор Святої Трійці, заснований гетьманом І. Самойловичем в 1672-76гг. На південь від нього розташовується одноповерховий Воскресенський храм, з 1845г. - Усипальниця князів Рєпніних, відродили обитель в 1844г.

Тут похований полтавський генерал-губернатор кн. Н. Г. Рєпнін. У східну огорожу включений надбрамний храм св. апостолів Петра і Павла. В центрі північної стіни знаходиться найстаріша будівля - Варваринська брама з келіями (ХВІІ в., В 1719р. Перетворено в будинок настоятеля з храмом св. Варвари). У західного входу розташовується будівля готелю (1843 г.)
Будівлі монастиря утворюють унікальний архітектурний ансамбль періоду бароко, вдало вписаний в мальовничий ландшафт.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: з 08:00 до 19:00

Контакти
Область
Чернігівська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1600 рік
Засновник: Ієросхимонах Іоасаф
УПЦ МП
Тип: жіночий