Михайлівський Золотоверхий монастир - Київ

Головне фото

Історія виникнення Михайлівський Золотоверхий монастир - Київ
      Будівництво Михайлівського собору почалося в 1108 року за князя Святополка-Михайла. Золоті куполи тоді були в дивину, тому і назвали його Золотоверхим. Собор був прикрашений унікальними мозаїками майстрів "київської школи". У вівтарі собору знаходилася одна з найбільш шанованих християнських святинь - мощі великомучениці Варвари. Свята Варвара вважається заступницею від пожеж і усіляких нещасть. В Україні вірили, що її образ і мощі позбавляють від головного болю. З 1934 року, коли Михайлівський собор в Києві був по-варварськи зруйнований більшовиками, мощі великомучениці перевозили з храму в храм. З 1961 року вони зберігаються в соборі Святого Володимира, залучаючи туди безліч паломників.

Дзвіниця Михайловського Золотоверхого Монастиря в Києві

      У 1719 році в Михайлівському Золотоверхому монастирі спорудили триярусну дзвіницю монастиря з золотим куполом (висотою 49 м). Із завершенням її будівництва вісь між двома дзвіницями - Михайлівській і Софійській - стала головним стрижнем панорами старого Києва.
Комплекс Михайлівського Золотоверхого монастиря був практично повністю знищений в 1934-1936 роках під приводом будівництва на цьому місці урядового центру.

      Реалізована була лише невелика частина проекту - будівля в стилі "сталінський ампір", в якому зараз розташовується МЗС України. Собор відновили в первозданному вигляді в 1997-2000 роках. Монастир був відроджений і переданий Українській православній церкві Київського патріархату. На території монастиря знаходяться Київська духовна семінарія і Академія, а також музей історії Михайлівського Золотоверхого.

Як дістатися до Михайловського Золотоверхого в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж / д вокзал в Києві) необхідно пройти 73 метри (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 181 (18 + 7) (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 10 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "Львівська площа" (приблизний час у дорозі - 5 хвилин). Від зупинки пройти 78 метрів в напрямку Тролейбусній зупинки. На зупинці сісти в тролейбус №6, №16, №18 та відправитися в напрямку зупинки "вулиця Володимирська" Далі пройти 500 метрів (6 хвилин) в напрямку Михайлівського золотоверхого монастяря (вул. Трьохсвятительська 8). Також до монастиря можна дістатися і на власному автомобілі. Розрахувати маршрут ви можете тут

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: c 08:00 до 19:00

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер
Places Ukraine
Будівництво
Початок будівництва: 1108 року
Кінець будівництва: 1113 року
Зруйновано: 1934–1936 року
Відбудовано: 1999 року
Архітектор: Григорович-Барський Іван Григорович
Засновник: київський князь Святополк II Ізяславич
Керуюча організація
УПЦ КП
Архітектурний стиль
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 12:09