Перейти до основного вмісту

Зимненський монастир - Зимове

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 23:15

Історія виникнення церкви Успіння Пресвятої Богородиці в селі Зимнее

Є припущення, що в 1001 київський князь Володимир Великий заснував тут Успенський чоловічий монастир, а Зимове було зимовою резиденцією Володимирських князів, завдяки чому й отримала таку назву. Заради історичної справедливості підкреслимо: перша документальна згадка про поселення Зимове датується лише серединою ХВ в. Тоді власником цих поліських земель став волинський князь Федір Чарторийський - турботливий благодійник і засновник православної обителі.

В його часи над долиною Луги з'явилися величний кам'яний монастирський Зимненський храм Успіння Пресвятої Богородиці, трапезна церква в честь княжни Юліан Ольшанської і кріпосні стіни з вежами. Княжий спадкоємець Олександр Чарторийський не з таким пієтетом ставився до монахів, але залишив у спадок монастирю відлитий в 1566 дзвін вагою 720 кг, що і тепер прикрашає двір обителі.

Зимненський монастир в часи уніатів

У 1682 Зимненський монастир захопили уніати, деякі ченці прийняли унію, а решта братія пішла до Києва, прихопивши з собою документи обителі. Вважається, що за панування уніатів Успенський храм зазнав перебудови, основною метою якої було наблизити його зовнішній вигляд до силуету католицького споруди.

Обитель повільно збідніла, в 1790 її закрили, а через п'ять років, з приєднанням цих країв до Російської імперії, Успенський храм відкрили як православну парафію. Століття по тому, 1892, тут заснували жіночу обитель, а першими насельниками, що опікувалися відродженням монастиря, стали черниці з рівненського Корця. В кінці ХІХ ст. Успенську церкву реконструювали, намагаючись повернути храму давньоруський вигляд.
Неабияк постраждалу за часів світових воєн обитель закрили в 1946, залишивши православним лише маленький Свято-Троїцький храм на схилі долини Луги під кріпосними монастирськими стінами.

Реставрація Зимненський монастир

Тільки в 1970-і роки світська влада змогла залучити фахівців до розробки проекту реставрації монастирських будівель. У 1990 Зимненський монастир повернули віруючим, за рік сюди прибули черниці. Обитель повільно відродилася: інтер'єри Успенського храму прикрасили чудовий триярусний позолочений іконостас і майстерно виконані розписи, композиційно запозичені з київського Володимирського собору і Трапезній церкві Києво-Печерської лаври.

У 1996 митрополит Київський і всієї України надав монастирю своєрідну православну незалежність, і зараз ставропігійного Свято-Успенський Зимненський Святогорський жіночий монастир Володимир-Волинської єпархії Української православної церкви радує око відновленими спорудами і ні з чим не можна порівняти спокоєм за його стінами.

Як дістатися до Святогірської Зимненського жіночого монастиря
Дістатися до Святогорського Зимненського жіночого монастиря найкраще на власному автомобілі.

Час роботи:
- Пн - Нд: 8:00 - 18:00

Контакти
Область
Волинська область
Контактний номер
Заснування: 1001 року
Засновник: Князь Володимир
УПЦ МП
Реліквії: Чудотворна Зимненська ікона Божої матері
Тип монастиря: оборонний