Художній музей імені Никанора Онацького - Суми

Головне фото
Художній музей імені Никанора Онацького - Суми

Художній музей імені Никанора Онацького в Сумах
На Покровській площі Сум розташувався один з найцікавіших культурних центрів міста - обласний художній музей ім. Н.Х.Онацкого. Красиве двоповерхова будова, прикрашене високими арочними вікнами, є будівлею колишнього державного банку, зведеного талановитим міським архітектором Густавом Шольцем на рубежі ХIX - XX ст.

Створення музею датується 1920 роком. Його відкриття відбулося завдяки старанням талановитого художника, учня самого І. Ю. Рєпіна, а також відомого громадського діяча - Онацького Никанора Харитоновича. В основу музейної колекції увійшли, в основному, твори з приватного зібрання колекціонера і мецената того часу Оскара Германа Гансена., Націоналізовані більшовиками.
Будівля музею, не дивлячись на свій похилий вік, вражає сумчан і гостей міста простотою і досконалістю своїх архітектурних ліній.

Художній Музей Онацького
Музейний фонд на сьогоднішній день налічує понад 15000 експонатів. Це живопис, скульптура, графіка, предмети декоративно-прикладного мистецтва, нумізматика, книги, ордена. Окрасою колекції є предмети українського іконопису, полотна І.Айвазовського та В. Боровиковського, твори талановитих митців - передвижників.

Музей веде широку виставкову діяльність, беручи активну участь в міжнародних виставках і показах. Його фонди регулярно поповнюються новими роботами сучасних майстрів.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- З 9:00 до 17:00 (Чт - до 16:00), вих. - Пт

Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Будівництво
Засновано: 1920 року
Додаткова інформація
Фонд експонатів: 15.000
Область
Сумська область