Краєзнавчий музей - Суми

Головне фото
Краєзнавчий музей - Суми

Будинок з каріатидами Сумської краєзнавчий музей
Є в Сумах будова неймовірної краси. Воно звертає на себе увагу і притягує погляди перехожих. Ця будівля обласного краєзнавчого музею. Побудоване в 1886 році за проектом талановитого архітектора Карла Густавовича Шольца як Уездная Земська управа, воно до сьогоднішнього дня радує своїм виглядом сумчан і гостей міста.

У різний час тут розміщувалася міська друкарня, потім редакції перших друкованих видань Сум. Лише в 1920 році будівлю було передано під перший музей. З тих пір воно не змінювало свого призначення, залишаючись музейним закладом до сьогоднішнього дня. Його засновником та ідейним натхненником став Н.Онацкій, поет і художник, активний громадський діяч.

Зовнішній вигляд будівлі цікавий своїми архітектурними рішеннями. Незвичайний башнеобразний виступ фасаду підноситься над основним об'ємом і вінчається красивим куполом. Крім того, пілони другого поверху прикрашені чотирма граціозними каріатидами, підтримують балкон. Городяни так і називають цю будівлю - будинок з каріатидами.

Будинок з каріатидами (Сумський краєзнавчий музей)
Багаті музейні фонди сьогодні налічують близько 45 тисяч експонатів. Це унікальні зразки археологічних розкопок, що відносяться до різних періодів розвитку Сумщини. Багаті експозиції і колекції музею не залишать байдужим жодного відвідувача. Особливий інтерес викликають палеонтологічні знахідки - череп волохатого носорога, кістки мамонта, численні опудала птахів і тварин, а також чудові гербарії.

Цікавим в роботі музею є той факт, що в його стінах регулярно виставляються експозиції з приватних колекцій любителів старовини, а вернісажі фотохудожників з України та зарубіжжя, стали вже доброю традицією музею.

Час роботи:
- З 9:00 до 17:00, вих. - Пн

Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Будівництво
Засновано: 1920 рік
Додаткова інформація
Фонд: бл. 45 тис. одиниць
Область
Сумська область