Краєзнавчий музей - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:26

Краєзнавчий музей у Вінниці
У корпусі колишніх чернечих келій Єзуїтського монастиря, який входить до складу комплексу оборонних і храмових споруд «Вінницькі Мури», розмістився обласний краєзнавчий музей Вінниці.

Заснований він в 1918 році. Його фонди налічують понад 200 тисяч експонатів. Унікальне зібрання матеріалів і документів з питань культури і етнографії Східного Поділля вражають уяву відвідувачів.

16 виставкових залів музею з працею поміщають в себе весь зібраний матеріал.

Особливим інтересом користується колекція золотих прикрас скіфського періоду, а також, єдина в своєму роді, нумізматична колекція старовинних монет, яка налічує понад 23 тисяч примірників, більша частина з яких була виявлена ​​при розтині скарбів.

Багате зібрання гончарних виробів, вишиванок і рушників, творів народного малярства представлено в залах музею. Окремо варто відзначити колекцію зброї та мінералів.

Так само, при музеї діє старовинна бібліотека, заснована в 1920 році.

Дивовижні екземпляри старовинних книг, плакатів, листівок, рукописів, а так само особисті речі відомих людей, пов'язаних з історією Подільського краю, представлені на огляд відвідувачів, а скелет мамонта, знайдений на території області, крім живого інтересу викликає ще і захват у найменших відвідувачів .

В силу того, що колишня територія музею не могла помістити всю, постійно збільшується, колекцію експонатів, в 1970 році був добудований новий корпус, що дало можливість суттєво розширити експозиційне поле.

У двох виставкових залах краєзнавчого музею Вінниці, великому і малому, регулярно проходять персональні та колективні виставки, приурочені до важливих подій і дат.

Час роботи:
- Вт-Нд: 10: 00-18: 00, вих. - Пн

Контакти
Область
Вінницька область
Контактний номер
Засновано: 1918 року
Фонд: більше 100 тис. одиниць