Краєзнавчий музей - Запоріжжя

Надіслав: admin , дата: пн, 30.01.2017 - 12:37

Запорізький обласний Краєзнавчий музей
Історія створення Запорізького обласного краєзнавчого музею датується груднем 1921 року, коли директором музею став відомий український дослідник Яків Новицький. Першими експонатами музею стали предмети, знайдені ним під час археологічних розкопок або ж придбані за свої гроші.

Під час ІІ Світової війни практично всі експонати були загублені і розграбовані, музей довго переїжджав з місця на місце, встигнувши побувати навіть в Мелітополі. І тільки в 1977 році музею було виділено постійне місце - будинок колишньої Земської управи на вулиці Чекістів, яке саме по собі є пам'ятником архітектури.

За радянських часів тут розміщувався обком партії, а в 1946-47 роках працював Леонід Брежнєв, будучи першим секретарем Запорізького обкому Компартії України.У даний час це один з найбільших музеїв України з понад 110 тисячами експонатів. Експозиції музею присвячені природі запорізького краю, археології, історії козацтва XIV - XVIII ст.

У трьох залах музею представлені історичні документи, експонати, фотографії, присвячені історії міста в довоєнний період і за часів Великої вітчизняної війни, коли край більше двох років був окупований фашистськими загарбниками. В рамках відкриття нової експозиції музею, була відновлена ​​частина кабінету Л.І. Брежнєва.

Колекція Запорізького обласного краєзнавчого музею постійно поповнюється. Наприклад, в минулому році музею були подаровані монети античної Ольвії Борисфен, знайдені в ході археологічних розкопок на території скіфського Капуловского городища. У музеї постійно проводяться тематичні та оглядові екскурсії, екскурсії вихідного дня, лекції, проходять виставки фотографій, графіки і картин.

- Ціна: дорослі - 15 грн., Пільговий - 8грн.

Час роботи:
- Вт-Пт з 9.00 до 18.00 (каса до 17.00), Сб з 9.00 до 16.00 (каса до 15.00) Вихідні дні: Пн, Нд

Контакти
Область
Запорізька область
Контактний номер
Засновано: 1921 року
Відкритий: 1921 року
Фонд: понад 100 тисяч одиниць