Музей бойової слави моряків-десантників ім. К. Ф. Ольшанського - Миколаїв

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 17:59
Image
Музей бойової слави моряків-десантників ім. К. Ф. Ольшанського - Миколаїв

Музей бойової слави у Миколаєві
У місцевих жителів кожного з міст є свої святі місця, до яких вони ставляться з великою повагою, яким в їх серці відведено окреме місце. Одним з таких місць миколаївці вважають музей бойової слави моряків-десантників, подвигу яких вони зобов'язані життям їх улюбленого міста.

У далекому і переломному для Великої Вітчизняної війни 1944 році в березні місяці взвод з 68 десантників отримав складне завдання, від якого багато в чому залежав подальший хід війни. Вони повинні були протистояти німецьким силам і не дати їм захопити миколаївський морський торговельний порт, вивести з ладу елеватор та інші стратегічно важливі місця міста. У нерівному бою загін десантників під проводом старшого лейтенанта К.Ольшанського змогли утримати сили противника до приходу радянських сил підтримки.

Музей бойової слави моряків-десантників
Але цей героїзм коштував життя 56 людей, які найдорожчою ціною виконали свій обов'язок. Надалі всі члени загону були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Музей, що повністю присвячений цій знаменній події і людям, які втілили його в життя, перебувати в підвалі будинку, який прилягає до порту і елеватору, де, власне, все й відбувалося. Музей розташовується в трьох експозиційних залах, де зібрані всі матеріали, карти, оснащення, картини, фотографії, скульптури і навіть особисті речі, листи, документи моряків-десантників.

У музеї навіть відтворено або точніше залишено незмінним одне з місць угруповання десантників. Тут практично нічого не змінювали, щоб показати реальність того, що відбувалося і дати можливість зрозуміти, наскільки важкою була виконана героями завдання.

Колекція музею постійно поповнюється тими речами, які передають родичі загиблих молодих хлопців, яким тоді було не більше 20 років. Прогулюючись по музею, ви відчуваєте на собі тривогу, небезпеку і суворість війни, і, звичайно ж, героїзм і мужність справжніх чоловіків.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн-Пт 08: 00-17: 00

Україна, місто Миколаїв, вулиця Заводська, 27/5
Миколаївська область