Перейти до основного вмісту

Музей Чайковського і фон Мекк - Браїлів

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 14:58

Селище Браїлів виник на височині при впадінні річки Браги в річку Рів. Звідси і назва - Браїлів (від Брага - Рів). У 1440г. тут був побудований замок, але в наші дні від нього залишилися лише підземні ходи, а на місці замку в 1879р. був зведений Троїцький костел

Браїловський Свято-Троїцький жіночий монастир

На початку ХВІІ в. Браїлів переходить у власність брацлавського воєводи Я. Потоцького. У 1740р. Францшіек Потоцький заклав Троїцький монастир Тріні-таріев. Освячення Браїлівського Свято-Троїцького жіночого монастиря відбулося в 1783р. вже при Станіславі Потоцькому. Собор славиться чудовими фресками, виконаними віденським художником І. Прагтлем в 1787р. Тоді ж ними захоплювався король Станіслав Август. У 1831р. монастир був реконструйований і переведений під юрисдикцію православної церкви.

У 1868р. маєток набуває промисловець Карл фон Мекк. За рекомендацією директора Московської філармонії М. Рубінштейна Надія фон Мекк в 1876р. замовила Петру Чайковському музичний твір. Так почалася їх загадкова дружба. Надія призначила Чайковському величезну щорічну субсидію, п'ять разів композитор тривалий час гостював у маєтку, бурхлива листування між ними тривала 13 років - і жодної особистої зустрічі!

Про захопленні Чайковського Браїловим і його околицями можна судити з його листа: "Поїздки в Браїлів залишаться в моїй пам'яті променистим спогадом про найпоетичніші дні мого життя". Тут він написав "Орлеанську діву" і безліч романсів. А недалеко від Браїлова над річкою Рів височіє скеля Чайковського, його улюблене місце творчості.

Садиба фон Мекків (Музей Чайковського)

Сама Садиба фон Мекків був побудований на пагорбі в 1860р. в стилі класицизму. Від розкішного парку ХВІІІ в. зберігся невеличке мальовниче ділянку в 7 га. А кам'яний місток, перекинутий через ставок, створює неповторне романтичне враження. У палаці відкрито музей Чайковського з унікальною музичною бібліотекою. З Браїловим пов'язана біографія ще одного композитора - Клода Дебюссі. Будучи студентом Паризької консерваторії, він підробляв в якості домашнього піаніста в маєтку влітку 1881 р Треба віддати належне смаку фон Мекків! Дивовижна атмосфера Браїлова, просочена творчістю Чайковського, без сумніву, мали значний вплив на становлення геніального французького композитора.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Ср - Нд: 9: 00-17: 00, вих. - Пн, Вт

Контакти
Область
Вінницька область
Контактний номер
Відвідувачі: близько 5.000 на рік