Музей історії запорозького козацтва - Запоріжжя

Головне фото

Музей історії запорозького козацтва в Запоріжжі
На острові Хортиця розташований єдиний в Украінемузей історії Запорізького козацтва. Відкритий в 1983 році, музей продовжує бути неймовірно популярним серед туристів і гостей міста.

Експозиції і ретроспективні діорами, представлені в ньому, охоплюють всі періоди історії Хортиці, починаючи з найдавніших часів битви князя Святослава і до військової ради на Січі. Більшість експонатів, зібраних тут унікальні: колекція поясів XVII-XVIII століття, меч часів правління князя Святослава, інкрустований дорогоцінним металами, вогнепальна зброя, кераміка, старовинні ікони.

У 2013 році колекція музею поповнилася шаблею з срібним хрестом на рукоятці (приблизно ХІІ століття), знайденої археологами в руслі старого Дніпра. У тому ж році музею було передано в дар два скіфських кинджала, що датуються VI-V ст. до н.е.

Значна частина експозиції музею історії запорізького козацтва присвячена епосі козацтва: "Причини виникнення та формування Запорізького козацтва" і "Військове мистецтво Запорізьких козаків". Музей має у своєму розпорядженні макетом веслового човна "Чайки" - предметом гордості козацької флотилії.

Козаки використовували ці човни для морських походів в XVI-XVII століттях. Всього в музеї близько 34 тисяч старовинних експонатів. Територією музею проводяться безліч екскурсій, в тому числі одна з найпопулярніших, екскурсія "Легенди в сутінках", яка проводиться вночі.

На згадку про відвідини музею історії Запорізького козацтва, можна придбати різні книги, сувеніри, картини та листівки з видами Хортиці. Складно знайти ще один музей в світі, який би так цілком відбивав національну ідею.

- Ціна: дорослі .: 18 грн., Дет: 9 грн., Пенс. инвал. 9грн.

Час роботи:
- Вт-Нд: c 9:00 до 17:00 (взимку - до 16:00), вих. - Пн

Контакти
Область
Запорізька область
Контактний номер
Places Ukraine
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: пн, 30.01.2017 - 12:36