Музей народної архітектури та побуту - Ужгород

Головне фото

Музей народної архітектури та побуту - Ужгород
Для справжніх поціновувачів української культури та побуту Закарпатського краю рекомендуємо відвідати музей-скарбницю цього мальовничого регіону, який представляє собою зібрання всіх архітектурних будівель, які зберігали унікальний колорит всіх народів, коли-небудь проживали на землях Закарпаття.

Знаходиться цей музей під відкритим небом біля підніжжя Замкової гори неподалік від середньовічного Ужгородського замку. З'явився він у 1970 році і є втіленням духу часу, коли технології ще не вкоренилися в житті людей. Як відомо, прогрес - це процес, який просто неможливо зупинити; на зміну старим дерев'яним будинкам приходять залізо і бетон, предмети побуту поступово витісняють високотехнологічні машини.

Ми вже майже не пам'ятаємо той час, коли хліб випікали в печі, коли наші бабусі і прабабусі ткали на верстатах і вручну вишивали і шили одяг, а домашнє начиння була зроблена умілими руками ремісників. Але кожна нація не має майбутнього, якщо вона не шанує своє минуле. Саме з цією метою і було прийнято рішення про створення музею народної архітектури та побуту Закарпаття, в якому були б зібрані всі пам'ятки матеріальної і духовної життя регіону.

З усіх куточків Закарпаття звозилися зразки народного дерев'яного зодчества, включаючи і обладнання, і предмети побуту. Місцевість була вибрана не випадково, оскільки вона в менших масштабах повторювала рельєф Закарпатського регіону разом з її низменностями і пагорбами. До речі, в простолюдді територію, на якій розташований музей, називають "Відьминою ямою", так як в ті часи на цьому місці релігійні фанатики зрадили багаття багатьох вчених.

Музей народної архітектури та побуту займає площу в 5,5 га, на якій розташовані 7 садиб (в тому числі і садиба русинів, угорську, румунську, гуцульський типи садиб), 6 окремих будинків, церква, дзвіниця, народна школа, водяний млин, корчма , гончарна піч, колодязь, пасіка, кузня, валяльно і багато інших видів господарських будівель. Усі будівлі зберегли не тільки зовнішнє, але внутрішнє оздоблення.

Атмосфера музею вражає своєю реалістичністю. Потрапивши сюди, ви відчуєте, що зробили стрибок у часі: городи засіяні, квіти висаджені, огорожі плетуться. Складається враження, що життя в цьому місці продовжує вирувати.

Закарпатський музей народної архітектури і побуту не має аналогів у всьому світі. Перейнятися справжнім духом української культури сюди приїжджають звідусіль. Передати словами відчуття, які викликає це місце просто неможливо. Одним словом, це саме те, що зробить Ваш візит в Закарпатті, зокрема, в Ужгород, повноцінним і незабутнім.

Час роботи:
- Щодня 10: 00-18: 00, Неділя - вихідний

Контакти
Область
Закарпатська область
Контактний номер
Places Ukraine
Площа
5,5 га
Будівництво
Заснований: 1965 року
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: вт, 31.01.2017 - 00:45