Музей Панаса Мирного - Полтава

Надіслав: admin , дата: чт, 26.01.2017 - 13:41

Що не кажи, а багата земля полтавська, і не тільки своїми надрами, а великими людьми, яких вона виростила і для творчості яких була натхненницею.

Одним з видатних і талановитих людей, що дала нам Полтава, був класик української літератури Панас Мирний.

Тут на околиці Полтави, між тополь і бузку, ховається будиночок-садиба, що належить видатному автору, відвідати яку мріє кожен гість міста, оскільки екскурсія по садибі приносить справжню насолоду.

Придбав цей будинок Панас Мирний в 1903 році і протягом сімнадцяти останніх років свого життя він невтомно трудився над безліччю робіт.

Тут він знаходив спокій, умиротворення і спокій, тут відвідувала його муза, тут він відчував себе повним сил і енергії.

Як музей свої двері садиба українського класика відкрила в 1940 році і на сьогоднішній день експозиція музею вважається однією з найбагатших і найбільш унікальних.

Садиба налічує семи невеликих кімнат, в яких вашому погляду престанут більше 1000 речей, книг, а також документів і фотографій, що належали Панасу Мирному.

Також в музеї ви зможете побачити близько 180 рукописів, що належали руці самого Панаса Мирного та його не менш відомого брата.

Більшість речей передала музею дружина українського автора, але багато його друзі, а також шанувальники його мистецтва значно примножили колекцію речей Панаса Мирного.

У який би час ви не відвідали будинок класика української літератури, ви зможете відчути унікальну атмосферу цього місця, що розбурхує уяву, повертає вас за часів розквіту творчості Панаса Мирного, допомагає краще зрозуміти його твори, а також передає дух того часу.

Ваша поїздка в Полтаву наповнитися новими фарбами, відтінками і враженнями, що гарантують тільки приємне проведення часу в цьому гостинному місті.

Час роботи:
- Пн - Чт, Сб - Нд 9:00 - 17:00, п'ятниця - вихідний

Контакти
Область
Полтавська область
Контактний номер