Музей садиба Котляревського - Полтава

Надіслав: admin , дата: чт, 26.01.2017 - 13:15

На вітальні полтавській землі, на березі річки Ворскли, в тіні Успенського собору, навпаки Білій Ротонди розташувалася невелика садиба.

Невеликий будиночок в українському стилі, комора, криниця з журавлем, сарай і зелена огорожа є обов'язковим пунктом екскурсійного туру по Полтаві.

Як же міг подібний ансамбль зберегтися прямо в серце великого міста? Все дуже просто. Садиба, яка викликає неприховану гордість у жителів Полтави, належала відомому українському класику Івану Котляревському.

Типове будова XVIII-XIX століть служило для поета одночасно і будинком, і місцем для творчості. Побудовано родове гніздо, що належить ще дідові І.Котляревського, було в 1705 році, а у власність родини поета перейшло через майже 50 років.

На жаль, садиба, яку ми маємо можливість споглядати сьогодні, це не початкове будова, хоча його і відтворили за допомогою зображень друзів українського класика (в тому числі і завдяки роботі Т.Шевченка) та за спогадами вже сучасних поціновувачів його таланту.

Але більша частина експозиції і окремі предмети дійшли до нас в своєму первісному вигляді.
Будинок, в якому з-під руки автора з'явилося безліч творів, має п'ять кімнат.

Це кабінет Івана Котляревського, вітальня, спальня, кімната для економки і кухня. Характерним для будівель цього типу були маленькі віконця, дерев'яні віконниці і низенькі двері, але всередині будинку господарі підтримували домашній затишок і тепло.

Ви можете побачити предмети меблів, начиння, вишиті рушники, глиняні горщики, які є характерними для українських хатинок.

Обов'язково поїдьте на екскурсію по музею-садибі Івана Котляревського. Переступивши поріг двору цього меморіального комплексу, ви поринете в тихий і спокійний світ, вся суєта сучасного світу поступиться місцем утихомиреній атмосфері, якої наповнена все навколо.

Ви відчуєте щось унікальне настрій, яке, судячи з усього, і допомагало українському поету гордо простувати по стежки творчості. А ще більшої реалістичності додадуть національні костюми екскурсоводів, які з радістю поділяться з вами наявними у них знаннями.

Час роботи:
- Вт-Нд: 9: 00-17: 00, вих. - ПН.

Контакти
Україна, місто Полтава, вулиця Соборний Майдан, 3
Область
Полтавська область
Контактний номер