Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків - Київ

Головне фото

      Музей мистецтв імені Ханенків є одним з кращих музеїв України, заснований на базі приватного зібрання подружжя Ханенків. Богдан Ханенко - відомий культурний діяч і меценат, сорокарічну колекціонерська діяльність присвятив створенню в Києві загальнодоступного художнього музею. Він поповнював свою колекцію на аукціонах Відня, Берліна, Парижа, Мадрида. Але найбільш плідними були його поїздки в Італію. Близько 100 цінних полотен, значна кількість скульптурних творів і виробів прикладного мистецтва придбано через аукціони Рима і Флоренції. Рідкісні вівтарні образи майстрів Раннього Ренесансу, полотна художників Високого Відродження, шедевр Веласкеса "Портрет інфанти Маргарити" і унікальне "Поклоніння волхвів" і нині становлять міжнародну славу музею.

Мрія сімї Ханенка

      Б. Ханенко разом з дружиною здійснили заповітну мрію - створили в Києві загальнодоступний художній музей. Він розміщується в спеціально побудованому для колекції особняку, де в оздобленні інтер'єрів використані елементи різних по часу європейських стилів. У 1908 р музей був повністю сформований.

Що можна побачити в музеї Ханенка

      У 1917 р особняк і цінну колекцію власник заповідав Києву, а згідно з декретом від 23 червня 1919 їй присвоєно статус державного музею.
      Зараз в музеї, після тривалого ремонту та реставрації будинку, в стильному і унікальному інтер'єрі можна побачити перлини світового мистецтва. В експозиції представлено виняткове збори візантійської ікони і середньовічного християнського прикладного мистецтва. Гордістю не лише музею, а й усієї України є цінні полотна Белліні, Веласкеса, Иорданса, Мрія, Сурбарана, Моралеса, Рубенса і багатьох інших художників.

Як дістатися до музею Ханенка в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 110 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (Центральний ж / д вокзал). Далі сісти в автобус №24, №24-А, №114, №114-А (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 4 хвилини), далі відправитися в напрямку зупинки "вулиця Володимирська" (приблизний час у дорозі - 4 хвилини ). Від зупинки пройти 290 метрів (3 хвилини) в напрямку музею Ханенків у Києві (вул. Терещенківська, 15-17). Також до музею можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: Дор - 60грн., Студ., Шкіл. - 30грн., Пенс. - 20грн.

Час роботи:
- Ср - Нд: з 10:30 до 17:30, Пн - Вт - вихідний

Контакти
Places Ukraine
Будівництво
Засновано: 1919 рік
Додаткова інформація
Фонд: понад 20 тисяч одиниць
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: пн, 30.01.2017 - 17:14