Пархомівський історико-художній музей

Головне фото

Пархомівський історико-художній музей
У невеликому селі Пархомівка на північному заході Харківщини є унікальний художній музей, колекція якого насичена шедеврами світового мистецтва. Крім музейної колекції в селі Пархомівка збереглося кілька архітектурних пам'яток: графський палац, церква почала XIX століття, старовинний цукровий завод, що функціонує досі, і будинок керуючого заводу.

Пархомівка: історико-художній музей
Садибу в Пархомівці заснували в XVIII столітті графи Підгорічані, яким село подарувала сама Катерина II - за бойові заслуги. Вони побудували Покровську церкву і палац в стилі неоготики. В кінці XIX століття Пархомівське маєток придбав промисловець Іван Харитоненко і побудував тут цукровий завод.

У 1955 році вчитель сільської школи Афанасій Луньов заохотив учнів до створення шкільного музею. Його любов до прекрасного настільки захопила дітей, що вони збирали по домівках і по сусідніх селах старі ікони, картини, зброю, медалі і т.д., а потім надсилали листи до музеїв Харкова та інших міст з проханням надати експонати для їх музею. Ініціатива школярів торкнула працівників музеїв та приватних колекціонерів. Зі своїх запасів в Пархомівку надсилали твори мистецтва навіть Ермітаж, Третьяковська галерея, Музей мистецтв імені А. С. Пушкіна, Музей Кремля, а також спілки художників та інші організації.

Пархомівка: історико-художній музей
Вже на початку 1960-х років слава про Пархомівському музеї вийшла за межі країни. Встановилися зв'язку з іноземними музеями світового значення: Дрезденський галереєю, музеєм Боде в Берліні тощо. Згодом сільська картинна галерея розмістилася в палаці Підгорічані, де вона розташована і тепер.

Колекція музею в Пархомівці вражає різноманітністю. Тут є твори мистецтва Стародавнього Єгипту, в тому числі точна копія голови єгипетської цариці Нефертіті, а також Давньої Греції, Японії, Китаю та Індії. Справжнім скарбом є експозиція творів західноєвропейського живопису і графіки: серед експонатів - оригінали голландців ван Рейсдал, ван Дейка, де Хоха, італійського майстра гравюри Джованні Піранезі. Широко представлено мистецтво XX століття; в зборах є навіть чотири роботи Пабло Пікассо: два зразка його кераміки і два малюнки, один з яких - всесвітньо відомий «Голуб миру».

Пархомівка: історико-художній музей
Музей і цінне зібрання української та російської живопису: роботи Іллі Рєпіна, Івана Айвазовського, Тараса Шевченка, Казимира Малевича, Івана Шишкіна, Михайла Врубеля, Карла Брюллова, Василя Кандинського, Валентина Сєрова, Ісаака Левітана, Олександра Бенуа і багатьох інших відомих художників.

"Cпаська церква" У Наталіївкою

У 50 км від Пархомовки, біля села Володимирівна, була велика садиба Харитоненків, яка називалася Наталіївка. До наших днів не зберігся Натальївський палац, проте збереглися деякі присадибні споруди і великий парк. У парку, серед соснового гаю, варто Спаська церква - унікальний архітектурний шедевр Олексія Щусєва, одного з найвидатніших архітекторів першої половини XX століття.

Пархомівка: історико-художній музей
Дорогі відвідувачі наш онлайн путівник по Україні бажає Вам приємного відпочинку.

- Ціна: Дор. - 8 грн.

Час роботи:
- Ср - Нд: 9: 00-17: 00, вих. - Пн, Вт

Контакти
Область
Харківська область
Контактний номер
Places Ukraine
Додаткова інформація
Фонд: 3000 експонатів
Відвідувачі: 25000 відвідувачів
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: ср, 01.02.2017 - 21:05