Гармати на Валу Дитинця

Головне фото
Гармати на Валу Дитинця

12 Чавунних гармат у Чернігові
Приємним відкриттям, під час туру в Чернігів, стане знайомство з однією з найцікавіших пам'яток міста - 12 чавунними гарматами, які розташувалися вздовж оборонного Валу Чернігівської фортеці, з усіх боків оточеного мальовничим парком.

Безліч дивних легенд супроводжують їх історію, кожна з яких має право на життя, але не претендує на істину. Згідно з однією з них, ці гармати подарував місту сам Петро I в знак подяки за героїзм та мужність, проявлені чернігівськими козаками, в боротьбі зі шведами. І сьогодні вони розташувалися уздовж кріпосного валу, як німі свідки героїчної епохи, на сторожі спокою стародавнього міста Чернігова.

За всю свою багатовікову історію, так і не зробивши жодного пострілу, 12 гармат уособлюють собою символ світу і тиші, героїзму і безстрашія. Потрапляючи в це дивовижне історичне місце, мимоволі переймаєшся почуттям гордості за своїх співвітчизників, за воїнів, чиїми подвигами захоплювався сам Петро Великий.

Поряд зі старими традиціями з'явилося багато нових. Однією з них і, мабуть, найцікавішою, є та, згідно з якою дівчина, яка бажає позбутися від уваги настирливого залицяльника, обов'язково призначить йому побачення біля неіснуючої 13 гармати. А оглянути всю красу і велич протікає внизу річки Десна, Вам допоможе оглядовий майданчик. Мирно поточна внизу річка, немов незрима нитка, з'єднує береги століть.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Місця України

Адреса

google карта
Область
Чернігівська область