Королівський арсенал - Львів

Головне фото
Королівський арсенал - Львів

Історія виникнення королівський арсенал у Львові. Королівський арсенал (вул. Підвальна, 13) був побудований в 1639-46 рр. архітектором Павлом Гродзіцького за наказом польського короля Владислава IV, який планував війну з Туреччиною, в якій Львову належала особлива роль. Війна не відбулася - арсенал залишився.
       Цікаво розташування арсеналу - відразу за оборонними стінами міста. Його внутрішній двір ставав пасткою для ворога, оскільки повністю прострілювався. З огляду на те, що зараз в приміщенні будівлі розташований Державний обласний архів Львівської області, оглянути можна тільки фронтон будівлі, виконаний в стилі бароко. Як і інші подібні будівлі, Королівський арсенал у Львові мав свої таємниці.

       Найцікавіша пов'язана з ангелом-хранителем. Скульптурні зображення святих в ролі зберігачів прикрашали головні міські будівлі, вони були навіть на окремих ділянках, будинках або приміщеннях. Скульптура Архістратига Михайла з позолоченими крилами вперше з'явилася на будівлі Королівського арсеналаеще в кінці XVII ст. З тих пір все і почалося. Під час шведського штурму 1704 року його збило на землю гарматне ядро. Святого знову поставили на місце, однак в 1821 році під час грози сильний вітер (!) Скинув важку скульптуру на землю.

       Це був поганий знак, однак місто не хотів втрачати зв'язок зі святим. Його перенесли в інше місце. І ось якось вночі кілька зловмисників відпиляли і викрали позолочені крила архістратига. На щастя, львівська поліція швидко їх знайшла. Але остаточно стало ясно, що скульптура святого невдачливого, і від гріха подалі її перенесли спочатку в Міський музей, а потім в Музей зброї. Так і стоїть він в кінці експозиції, зосередившись на відчайдушній спробі прибити списом чорного як ніч біса. Дивно, але саме на цей музей на початку 90-х напали кілька озброєних зловмисників: Архістратиг під час нападу не постраждав.

Як дістатися до Королівського арсеналу У Львові

       Від Двірцевій площі, 1 (центральний ж / д вокзал у Львові) необхідно пройти 190 метрів (2 хвилини) в напрямку зупинки (ж / д вокзал). Далі сісти в маршрутне таксі № 29 (час очікування транспорту на зупинки може зайняти у вас 12 хвилин) далі відправитися в напрямку зупинки "вулиця Підвальна" (приблизний час у дорозі - 6 хвилин). Від зупинки пройти 55 метрів (1 хвилину) в напрямку Королівського арсеналу Також до Королівського арсеналу можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: з 09:00 до 19:00

Місця України

Адреса

google карта
Будівництво
Початок будівництва: 1639 року
Збудовано: 1646 року
Додаткова інформація
Тип споруди: оборонна
Область
Львівська область