Перейти до основного вмісту

Олицький замок - Волинська область

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 23:03

Городок Олика на Волині було родовим володінням династії Радзивіллів - одного з найстаріших в Європі литовського, польського і білоруського княжого роду. До цього дня збереглися палац Радзивіллів і величний Троїцький костел, який за розмірами і витонченості архітектури міг би стати окрасою будь-якої європейської столиці.

Початок роду Радзивіллів губиться в пітьмі століть. За легендами, Радзивілли є нащадками верховних жерців язичницької Литви. їх прізвище походить від слова «тхне», тобто «радити». А це значить, що мудрі предки князів мали великий авторитет в суспільстві. Родовий девіз Радзивіллів - «Нам радить Бог» - закріплено документально ще 1413 Князі цього роду зіграли важливу роль в історії багатьох європейських держав.

Великий слави здобув полководець Юрій Радзивілл на прізвисько Геркулес Литовський, який здобув перемогу в тридцяти боях. Барбару Радзивілл вважали першою красунею Європи; її краса стала еталоном жіночності епохи Ренесансу і оспівувалася художниками. Знехтувавши державні інтереси і волю родичів і сенату, з красунею таємно одружився польський король Сигізмунд-Август.

Олицький замок: родове гніздо Радзивіллів
Романтична і драматична історія їхнього кохання надихнуло багатьох художників, поетів і драматургів і стала однією з найпрекрасніших історичних легенд. Добре відомі і кардинал Юрій Радзивілл. і білоруська меценатка Людвіка Кароліна Радзивілл, і поет Ульріх Кшиштоф Радзивілл, і авантюрист Карл Станіслав Радзивілл, прозваний Пане-коханку і композитор
Антоній Генріх Рядзівілл і письменниця і авантюристка Катерина Радзивілл та інші.

Рядзівііли володіли Олика від початку хви в. до 1939р. Їхніх офіційним титулом був «князі Олики і несвіжий" (в несвіжих розташоване ще одне родовий маєток Радзивіллів »). Олика мала статус майорату, тобто родового гнізда: її не можна було продати, закласти або розділити між родичами - володіти нею мав право тільки глава роду , а право на спадщину мав його старший син.

Олицький замок вперше згадується 1558г. Сучасного вигляду він набув за Альбрехта Станіслава Радзивілла (1595-1656), стараннями якого став першим замком регулярного типу в Україні. Для цього типу характерний чіткий геометричний план: квадратний двір, оточений палацовими корпусами, кути якого захищені бастіонами. Оборону замку забезпечували двісті дві гармати і великий гарнізон. В'їзд в замковий двір - через приголомшливу вежу в стилі бароко.

Коли здійснювали реконструкцію замку, збудували і величний Троїцький костел за проектом видатних європейських архітекторів Бенедетто Моллі та Джованні Мальверна, а обробкою храму займався скульптор Мельхіор Ерленберг (відомий також як Ампеліо).

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Волинська область
Контактний номер
Початок будівництва: 1660-ті роки
Завершення будівництва: 1-й етап 1564, 2-й етап 1640, перебудова 1760р.
Архітектурний стиль