Озеро Синевир - Закарпатська область

Головне фото

Озеро Синевир - Закарпатська область
Мальовничим озером України можна сміливо назвати гірське озеро Синевир у Міжгірському районі Закарпаття. Карпатська природа сама по собі є вражаючою пам'яткою - тут можна побачити стародавні букові ліси, рідкісні види дерев і тварин, велика кількість ягід і грибів. А Міжгір'я, що лежить на відрогах Ґорґанського кряжа, вважається екологічно чистою зоною України.

Туристи відправляються сюди в будь-який час року: в теплу пору популярні пішохідні гірські маршрути, восени - збір грибів, а взимку в Міжгір'ї працює чимало гірськолижних курортів.

Озеро Синевир знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря в улоговині серед гір і має неоднорідне дно, з великими перепадами. Середня глибина становить 8 м, а в найглибшому місці сягає 22 м. Мальовничість озера округлої форми площею близько 7 га довершують гірські вершини, покриті хвойними лісами. Вода тут має незвичайний смак, так як в ній майже відсутні хлориди. Це не заважає жителям озера - форелі і Голяк, вони охоче підпливають до поверхні великими зграями, коли туристи кидають їм крихти хліба.

Озеро Синевир: морське око Карпат
Територія навколо озера обладнана для відвідувачів: прокладені доріжки, встановлені альтанки. Мальовничий вид на озеро простягається з гори Озерна, шлях на яку позначений маркуванням. На озері є невеликий острівець, з яким пов'язана легенда про створення Синевира. За цією легендою, дочка місцевого правителя Синь закохалася в простого пастуха Вира. Закохані таємно зустрічалися на лісовій галявині. І граф дізнався про ці зустрічі і велів слугам убити пастуха. Коли той очікував улюблену, слуги графа скинули на нього з сусідньої гори валун.

Дівчина прийшла і, побачивши, що сталося, заплакала, омиваючи юними сльозами камені. Плакала вона, плакала, поки вода дівочих сліз не накрила її з головою. Так утворилося озеро, а камінь, поховав під собою пастуха, підноситься над ним як острів. На згадку про закоханих люди назвали озеро Синевиром. На березі, навпроти острівця, встановлений дерев'яний пам'ятник героям цієї романтичної легенди.

Водоспад Шипот

Ще однією природною пам'яткою Міжгірського району є водоспад Шипот, розташований біля села Пилипець. Це один із самих мальовничих водоспадів України.

Час роботи:
- немає даних

Контакти
Область
Закарпатська область
Контактний номер
Places Ukraine
Додаткова інформація
Тип: високогірне
Площа поверхні: 0,04—0,07 (4—7 га) км²
Висота над рівнем моря: 989 метрів
Середня глибина: 8—10 метрів
Максимальна глибина: 24 метрів
Солоність: 0 г/л
Температура: 10—19 °C °C
Витікають річки: струмок, що є притокою річки Тереблі
google карта
Надіслав: devoleksiy , дата: нд, 29.01.2017 - 23:32