Шацькі озера - Волинська область

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 23:11

На півночі Волинської області, серед густих лісів Полісся, знаходиться природний комплекс Шацьких озер. На його основі в 1983 році відкрито Шацький природний національний парк, заснований для охорони і вивчення природи Волинського Полісся, організації туризму і відпочинку.
До групи Шацьких озер входить більше 30 озер в межиріччі Прип'яті і Західного Бугу. Вони відносяться до водозбору Західного Бугу і, таким чином, до басейну Балтійського моря, а не Чорного.

Ліси впритул підступають до озер, в їх тіні тулиться безліч санаторіїв і баз відпочинку. Є зона відпочинку, обладнана автомобільними стоянками та наметовими таборами. Влітку вода в озерах добре прогрівається, а взимку замерзає. Береги низькі пологі піщано галькові. Деякі озера з'єднані штучними каналами. Шацькі озера - прекрасне місце для рибалки і полювання. Тут водяться окунь, плотва, щука, лящ, карась, короб, сом, в'юн, вугор. У деяких озерах штучно поселені і акліматизувалися канадський сом, форелеокунь, чудской сиг, судак і амурський сазан. Акваторія озер і прибережні зарості - місце гніздування водоплавних птахів.

ШАЦЬК. ОЗЕРО СВІТЯЗЬ

Серед Шацьких озер найбільш відомо озеро Світязь. Це найбільше та найглибше прісноводне озеро в Україні. Його площа становить 2,750 га, а середня глибина-сім метрів, при максимальній глибині 58 метрів. Озеро поповнюють артезіанські джерела, його вода прозора і м'яка. Більш того, в її складі міститься срібло і ёд. У вітряну погоду на озері піднімаються хвилі висотою до півтора метрів. Є на озері мальовничий острів площею сім гектарів, він густо покритий деревами.
На північний захід від озера Світязь знаходиться Пульмецкое озеро одне з найпопулярніших серед відпочиваючих. Його площа - 1640 гектарів, середня глибина - 4,1 метра при максимальній глибині 19,2 метра. Південний берег озера піщаний, що робить його зручним для купання. На півночі озеро переходить в торф'яне болото.

Контакти
Область
Волинська область
Тип: Група озер