Перейти до основного вмісту

Лівадійський палац - село Лівадія

Надіслав: admin , дата: нд, 29.01.2017 - 19:02

У ХІХ ст. південний берег Криму став центром літнього відпочинку еліти Російської імперії. Тут з'явилося чимало розкішних палаців, оточених затишними парками. Перлиною серед них є Лівадія - колишня резиденція імператора.

Палацовий ансамбль об'єднує Великий палац, Світський корпус, палац міністра графа Володимира Фредерікса, а також Італійський дворик і Хрестовоздвиженська церква. Основні будівлі успадковують архітектурні мотиви італійського ренесансу.
Лівадійський палац побудований в 1911 р для сім'ї Миколи ІІ. Автором проекту став талановитий ялтинський архітектор Микола Краснов. Родині Романових подобалося відпочивати в Лівадії, до імператора в палац приїжджали з доповідями міністри з Петербурга ... Останній раз Романови побували в Лівадії в 1914 р Почалася Перша світова війна, і круговорот подальших історичних подій не дозволив їм повернутися до Криму.

Лівадійський палац
У наші дні до палацу Михайла Романова знаходиться музей, експозиція якого присвячена переважно кримському побуті імператорської сім'ї. У музеї можна побачити фотографії Романових з особистих архівів, їх речі, історичні документи тощо. Збереглося декорування парадних зал палацу, відвідувачам відкритий доступ в кабінет імператора і до будуару його дружини, класних кімнат великих князівен і інших приміщень.

У 1945 р в Лівадійському палаці відбулася велика історична подія - Ялтинська конференція в палаці, в якій взяли участь глави держав СРСР, США, Великобританії. Конференція мала величезне значення: за її результатами світові сфери впливу наддержав були розділені більш ніж на сорок років, до розпаду СРСР. Проведенню конференції присвячена окрема експозиція музею. Навколо Лівадійського палацу є чудовий парк, набагато старше двореца. Він заснований ще в 1835 р

Лівадійський парк - найбільший в Криму. Закладений на основі природного ландшафту, він відрізняється дуже ефектним просторовим рішенням: гармонійним розташуванням великих терас на різних рівнях, оглядових майданчиків, скупчень рослинності.

Час роботи:
- Пн - Нд: з 10-00 до 17-00, Сб до 20.00

Контакти
Область
Автономна Республіка Крим
Контактний номер
Дата заснування: 1790-ті роки
Засновник: Ламброс Кацоніс
Архітектурний стиль