Маріїнський палац - Київ

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 12:12

Маріїнській палац - Київ
      Маріїнський палац - одне з найкрасивіших і величних споруд Києва. Палац є резиденцією Президента України, тут проводяться заходи на вищому рівні - урочисті церемонії, зустрічі глав держав, саміти. До палацу можна потрапити на екскурсію, піднятися широкими мармуровими сходами, якими колись піднімалися до своїх почивальні імператори, побачити на власні очі Білий зал, де не раз вирішувалася доля держави. Сама будівля палацу величне і величезне, стіни прикрашені ліпленням, з боку парку під'їзд оброблений балюстрадою. Маріїнський палац у Києві оточують флігелі, побудовані одночасно з палацом.

Кому належить ідея створення Маріїнського палацу в Києві

      Маріїнський палац в самому центрі Києва повеліла звести імератріца Єлизавета Петрівна, вона ж вибрала для нього місце. Проект імператорського палацу розробив Франческо Бартоломео Растреллі, будівництвом керував його учень Іван В. Мічурін. Палац побудований в 1752 році в стилі бароко, складається з центрального двоповерхового будинку і бічних одноповерхових флігелів. Спочатку другий поверх був дерев'яним і 1819 року згорів під час пожежі, але був відбудований заново вже з каменю.
Приїжджаючи в Україну, імператори і члени їх сімей зупинялися в цьому палаці. У 1787 році році тут майже три місяці прожила імператриця Катерина II.

Маріїнський палац - еталон розкоші Києва

      Весь цей час в Маріїнському палаці Києва влаштовували розкішні бали, маскаради, урочисті прийоми та обіди. Сюди любили приїжджати з сім'ями Олександр II і Олександр III. Але особливо полюбила київський палац дружина Олександра III імператриця Марія Федорівна. Під час Першої світової війни вона прожила тут два роки, організовуючи госпіталь для поранених. Імператрицю-матір відвідував останній російський імператор Микола II, сюди приїжджали його діти, в тому числі велика княжна Анастасія і цесаревич Олексій, якого супроводжував Григорій Распутін.
      Для російської імператорської сім'ї в Києві був побудований ще один палац - Кловський (вулиця Пилипа Орлика, 8). Він будувався в 1752-1756 роки для прийому царствених осіб, які відвідували святі місця.

Як дістатися до Маріїнського палацу в Києві

      Від Вокзальній площі, 1 (центральний ж/д вокзал в Києві) необхідно пройти 73 метри (1 хвилину) в напрямку зупинки (Центральний ж/д вокзал). Далі сісти в автобус № 24 (час очікування транспорту на зупинці може зайняти у вас 5-7 хвилин), далі відправитися в напрямку зупинки "вулиця Садова" (приблизний час у дорозі - 10-15 хвилин). Від зупинки пройти 300 метрів (4 хвилини) в напрямку Маріїнського палацу (вул. Грушевського, 5-а). Також до до палацу можна дістатися і на власному автомобілі.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Пн - Нд: c 09:00 до 19:00

Контакти
Область
Київська область
Контактний номер