Микулинецький замок - палац людвіга Потоцького

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 20:48

Микулинецький замок. Палац Людвіки Потоцької
Микулин з 1096 р. був відомий як північний форпост Теребовлянського удільного князівства. У 1550г. тут на пагорбі біля р. Серет кн. Синявська зводиться невеликий прямокутний (25х30 м) Микулинецький замок-фортеця.
З чотирьох кутових двоярусних веж діаметром до 6 м збереглося дві. Згодом містечко з замком переходить у власність магнатів Конецпол'скіх, Мнішеків, Потоцьких. В 1672 році. турки після двотижневої облоги захопили Микулинецький замок і знищили чоловіче населення Микулинців.

Палац Людвіка Потоцького

У 1760-ті роки поруч з фортецею Людвіга Потоцька будує палац і розбиває парк. Від цього періоду збереглися флігелі, з'єднані напівкруглими галереями з Палацом Людвіки Потоцької.

Микулинецький ландшафтний парк

У середині ХІХ ст. австрійський барон Ян Конопка зводить новий будинок палацу в стилі ампір. Палац знаходиться в центрі Микулинецького ландшафтного парку. Його парковий фасад прикрашений восьмипілястровим портиком коринфського ордера. Звідси ландшафтний парк в Микулинцях по крутих схилах спускається до річки, а зліва до нього примикають руїни замку-фортеці. У парку збереглися 3 двохсотлітній ясена.

Парадна частина Двореца Людвіки Потоцької підкреслена ризалитом з чотирма дерев'яними скульптурами атлантів і виходить на регулярний партер. Звідси кленова алея веде до Троїцького костелу. В середині алеї знаходиться колодязь, оточений п'ятьма віковими кленами.

Троїцький костел У Микулинцях

Троїцький костел в Микулинцях є яскравим зразком епохи пізнього бароко. Він був зведений в 1761-89гг. арх. А. Мошинським на кошти графині Л. Потоцької. Зразком йому послужив костел при королівському палаці в Дрездені. Архітектурний декор костелу і його витончені форми, посилені домінантою центрального шпиля, прекрасно гармонують з головним фасадом палацу і органічно замикають перспективи регулярної частини парку.

Як дістатися до смт. Микулинці
Дістатися до смт. Микулинці краще так: з будь-якого кінця України доїхати на поїзді до міста Тернопіль, далі маршруткою до смт. Микулинці. Відстань з Тернополя дл Микулинці 14 км. Раршрутка курсує кожні 30 хв.
Також можна дістатися до смт. Микулинці можливо і на власному авто.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

палац людвіга Потоцького
Контакти
Область
Тернопільська область
4 км²
Початок будівництва: 1550-ті роки
Матеріал: камяний
Стан: руїна
Архітектурний стиль