Перейти до основного вмісту

Палац Вітославських Львових - Чернятин

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 14:57

В кінці ХВІІ в. на крутому правому березі р. Рів оселився козак Черняк, звідси і назва хутора. В кінці ХВІІІ в. місцевість переходить до польським магнатам Вітославських, які будують палац і розбивають парк. У 1814р. Ігнатій Вітоелавскій запрошує для реконструкції парку видатного англійського паркобудівника ірландця Д. Міклера.

Геніальний художник органічно вписав у ландшафтний парк збереглися від Чернятинського лісу гаї старих дубів і білих тополь. Тепер алея 300-літніх дубів є перлиною парку. А найбільший дуб носить ім'я захопленого красою парку Олександра Пушкіна. Поляну перед південним фасадом палацу прикрашають білі тополі, що досягають 5-6 м в обхваті. Не менш вражаючі і гігантські кущевідние клени. Всього в парку налічується 102 види деревних порід. Від в'їзних воріт веде каштанова алея. Ланцюжок з 5 ставків починається з верхнього маленького ставка. Середній ставок був багато оформлений мармурової парковою скульптурою і кам'яними чашами. Окрасою нижнього ставка є чарівний острівець Любові.

У 1830р. до старого південному корпусу Палацу Вітославських, виконаному в ренесансних формах, мальтійським архітектором Генриком Іттар був прибудований із заходу новий корпус в неоготичному стилі. Його фасад, що виходить до нижнього ставку, фланкирован високими стрункими чарами. А парадні сходи охороняють скульптури ЛЬВІВ, колись вони спиралися на геральдичні щити. У готичних формах був перебудований і південний фасад. Збереглися опрацьовані в готичному стилі інтер'єри, ліпні карнизи, голландські печі. Тільки круглий зал другого поверху оформлений ліпленням на античні теми з маскаронами сатирів.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Вінницька область
Заснування: 1830 ( ? ) року
Засновник: Гнат Світославський
Архітектор: Генрік Іттар (?), Діонісій Міклер (парк)
Тип будівлі: палац
Архітектурний стиль