Перейти до основного вмісту

Сокиринський архітектурно-парковий комплекс

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:16

Петро І подарував село Сокиринці козачому полковнику Ігнатію Галагана, який відзначився в Полтавській битві. У 1770-х роках його внук Іван побудував тут будинок і розбив регулярний парк. У 1823г. Павло Галаган запросив для перепланування садиби відомого архітектора П. А. Дубровського і голландського садівника І. Бістерфельда. Вони створили чудовий Палацово-парковий комплекс Галаганів, архітектурний ансамбль якого згодом вдосконалений садівниками рідшала і К. християн.

Сокиринці: Палацово-парковий комплекс Галаганів
Ядром регулярної частини ансамблю служить комплекс з парадних воріт (1825-31гг.), Службових флігелів (1825-31гг.), Стайні, оранжереї, головною 200-метрової алеї і палацу з 60 кімнат в стилі ампір. Восьмиколонний портик іонічного ордера головного фасаду і увінчує палац декоративний купол замикають панораму головної алеї. Її формують канадську тополю, а перед палацом - туя західна. Парковий фасад палацу прикрашений шестиколонним портиком з двома терасами.

Оригінально використаний пандус, який плавно з'єднує верхню терасу з великою галявиною, тим самим об'єднуючи в єдине ціле архітектуру і природу. Пандус прикрашали чавунні ваази з квітами, а завершується він мармуровими скульптурами богинь Гери і Цірер. Звідси відкривається чудова перспектива на ландшафтну частину парку: центральну галявину і паркову просіку, що веде до альтанці-ротонді (1829). Вона розташована на високому насипному пагорбі над величезним ставком (пл. 10 га) і є прекрасним місцем для огляду парку (пл. 60 га). У ньому налічується 76 видів деревних рослин, серед яких платан західний, горох чорний, бархат амурський, модрини та величні дуби.

Паралельно головній осі палацово-паркового ансамблю тягнеться глибока балка, звана "Святий долиною". З декоративних елементів в парку збереглися готичний місток і криниця. Парк прикрашає пам'ятник Остапу Вересаю - сліпому кобзарю.
Звивиста форма берегової лінії ставка, складний рельєф з 40-метровим перепадом висот і вдале поєднання регулярної та ландшафтної частини, ретельний вибір розміщення дерев за кольором листя створюють унікальний ансамбль гармонійного поєднання рукотворної архітектури та природної природи.

- Ціна: немає даних

Час роботи:
- Понеділок - П'ятниця: 8: 00-17: 00 (Сб, Нд - під замовлення)

Контакти
Область
Чернігівська область
Контактний номер
427 га
Заснований: початок 19 століття
Сокиринський професійний аграрний ліцей