Памятник Івану Харитоненку - Суми

Головне фото
Памятник Івану Харитоненку - Суми

Памятник Івану Харитоненку в Сумах
У самому центрі Сум, на Покровській площі, стоїть пам'ятник людині, чий внесок в історію розвитку міста складно переоцінити. Це видатний цукрозаводчик і відомий меценат
Іван Герасимович Харитоненко. Будучи одним з найбагатших людей російської імперії дев'ятнадцятого століття, він не шкодував ні сил, ні коштів, що б допомогти рідному місту.

Його видатні заслуги і внесок в розвиток і процвітання Сум люди пам'ятають до сьогоднішнього дня. Величезні кошти, виділені їм на будівництво Троїцької церкви, міської гімназії, лікарні і ряду інших будівель допомогли городянам у вирішенні багатьох нагальних проблем. В знак подяки городяни вирішили звести монумент на честь земляка. Будівництво здійснювалося на гроші простих жителів міста і в 1899 році, згідно з проектом талановитих скульпторів О.Опешкіна і А.Круазі, робота була закінчена. Чудовий пам'ятник з фінляндського мармуру став окрасою міста і даниною пам'яті великому меценату.

Однак, історія пам'ятника була невтішною. У 1918 році, руками більшовиків, постамент був знищений, а на його місце поставлений пам'ятник батькові і ідейному натхненнику революції В.І.Леніну.

Після проголошення незалежності України, в 1991 році, сумчани, на піку підйому національної свідомості, демонтували пам'ятник вождю світового пролетаріату, повернувши на колишнє місце пам'ятник Іван Герасимович Харитоненко - видатному громадянину Сум. Офіційною датою відновлення пам'ятника вважається 1996 год.

Високий постамент з усіх чотирьох боків оточують чавунні ліхтарі, які з'єднуються між собою величезними ланцюгами. Вимпел зі словами «Засновнику - від вдячних нащадків», встановлений в 2012 році випускниками місцевого кадетського училища, гармонійно доповнює єдиний образ.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Місця України

Адреса

google карта
Будівництво
збудована: 1899 року
Область
Сумська область