Памятник Коцюбинскому - Чернигов

Надіслав: admin , дата: ср, 01.02.2017 - 22:01

Памятник Коцюбинського у Чернігові
Плануючи тур по визначних місцях Чернігова, не забудьте покласти квіти на могилу славного сина українського народу, талановитого письменника і видатного громадського діяча - Михайла Михайловича Коцюбинського.

У старій частині міста, в мальовничому парку Болдіна Гора, на місці поховання письменника, в 1953 році талановитими скульпторами Ф.А.Коцюбінскім і С.С.Андрейченко за сприяння Проте талановитого архітектора Я.Ф.Ковбаси, був створений і споруджений чудовий пам'ятник покійному письменнику. Монумент з усіх боків оточений кованою огорожею тонкої роботи, у вигляді пергаментних сувоїв накритих гілкою. Поруч з класиком похована і його вірна супутниця життя, дружина Віра Устимівна. Кожна з могильних плит прикрашена гравіруванням з іменами покійних, а бюст письменника встановлено на високому гранітному постаменті.

Місце поховання обрано не випадково. Болдіна Гора, за життя класика, була його улюбленим місцем прогулянок. Тиша і спокій парку мали до душевного відпочинку і спокійному плину думок. Хто знає, можливо, саме тут, прогулюючись по тінистих алеях, великий письменник вигадував сюжети своїх безсмертних творів. Творча спадщина М.М.Коцюбинського стало найбільшим художнім прикладом для багатьох поколінь українських письменників, а художній фільм «Тіні забутих предків», знятий за мотивами творів письменника, увійшов до золотого фонду кінематографії.

На постаменті пам'ятника М.М.Коцюбинського, як данину поваги і вдячності його величезному письменницького таланту, висічені слова великого російського письменника Максима Горького «Великого людини втратила Україна, довго і добре буде вона пам'ятати його добру роботу ...».

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Чернігівська область