Памятник Михайлу Щепкіну - Суми

Головне фото
Памятник Михайлу Щепкіну - Суми

Памятник Михайлу Щепкіну в Сумах
Театральну площу міста Суми прикрашає пам'ятник талановитому діячеві театрального мистецтва, геніальному акторові Щепкіна Михайлу Семеновичу. Розташувався пам'ятник поруч з театром драми і музичної комедії його ж імені. Авторам постаменту, скульптору А.С.Смелому і архітекторові С.С.Граділю, вдалося з неймовірною точністю відтворити не тільки зовнішність актора, але і його багатий внутрішній зміст.

Дивовижна скромність і простота Михайла Семеновича, відсутність зверхності і пихатості, зробило з нього народного улюбленця. Вираз майстра: «Мистецтво настільки велике, наскільки близько до природи» в повній мірі пояснює благородну суть цієї великої людини.
Відкриття Пам'ятника Щепкіна відбулося в 1989 році. Виконаний він з бронзи і його висота становить три з половиною метра. Прямокутна бетонна плита служить підставою монумента.

Сумчани називають пам'ятник «Йде Щепкіним». І це не випадково, адже він дійсно зображений крокуючим вперед. Створюється враження, що ось зараз він змахне правою рукою з затиснутою в ній тростиною і піде наступний крок. Шляхетна постава, спрямований в далечінь замислений погляд, непокрита голова, затиснута в лівій руці капелюх, що розвівається на вітрі плащ .... Куди поспішає великий лицедій? Що турбує його бунтівну душу? Можливо, він запізнюється на репетицію, а може бути, просто гуляє по місту.

У житті М.Щепкін не володів високим ростом і потужною фігурою, однак, цей факт не завадив йому стати великим артистом, кумиром, чий талант і майстерність радували і захоплюватися сучасників, дарували їм хвилини щастя від причетності до яскравого світу театрального мистецтва.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Місця України

Адреса

google карта
Область
Сумська область