Памятник Пирогову - Вінниця

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 15:29

Памятник Пирогову - Вінниця
Серед цікавих пам'яток Вінниці особливе місце відведено пам'ятника Пирогову - видатному хірургу, чиє життя було тісно пов'язана з містом.
Складно переоцінити внесок цієї геніальної людини в розвиток вітчизняної і світової медицини.
Військово-польовий лікар, талановитий анатом і неперевершений хірург, натураліст і педагог, автор унікального атласу топографічної анатомії першим застосував анестезію на практиці.

На честь М.І.Пирогова посеред мальовничого міського парку в 1967 році був споруджений пам'ятник. Його відкриття приурочили до столітньої річниці вітчизняного товариства Червоного Хреста.

Авторами і творцями грандіозної скульптури виступили Л.Сабанеева і Н.Дерегус. Їм вдалося з вражаючою точністю і достовірністю відтворити риси обличчя великого хірурга.

Цей пам'ятник є чи не єдиним, де Пирогов зображений на повний зріст. Монументальність і грандіозність чотириметрової скульптури в повній мірі відповідає заслугам цієї людини.

Все життя Миколи Івановича Пирогова - це найяскравіший приклад високого професіоналізму і самовідданого служіння людям.

Сьогодні місто, де жив і працював Микола Іванович, не забуває про знаменитого хірурга.

Регулярно проводяться традиційні Пироговські читання, а один з найвідоміших і великих вузів Вінниці - Національний медичний університет, названий на честь цієї великої людини.

Контакти
Область
Вінницька область