Перейти до основного вмісту

Памятник слави - Дніпро

Надіслав: admin , дата: пт, 27.01.2017 - 23:38

Памятник слави - Дніпро
Одним з нагадувань про вічне подвиг воїнів, партизанів і підпільників, які загинули під час Другої світової війни, є пам'ятник Вічної Слави на набережній Дніпропетровська. З цього монумента починається проспект Карла Маркса, який об'єднує місто з долиною Дніпра в єдине ціле.

Пам'ятник був створений 31 жовтня 1967 року скульпторами В. І. Агібалова, М. Ф. Овсянкин, а також архітекторами А. А. Максименко і Е. Ю. Черкасовим як символ пам'яті і вдячності народу героям, які віддали життя за свою Батьківщину. Монумент Вічної Слави починає проспект Карла Маркса, об'єднуючи місто з долиною Дніпра в єдине ціле.

Пам'ятник Слави в дніпропетровську представляє собою дівчину, яка уособлювала Батьківщину. Фігура, спрямована вгору назустріч всім вітрам, захищає і закриває собою місто. В її правій руці тремтить Незгасима факел, а в лівій - гілку миру, яка вказує на прагнення до чистого, безхмарного і мирного неба.

У нижній частині стели розташований барельєф, який зображає солдатів, які захищали свою землю. І хоча висота пам'ятника близько 35 метрів, в сучасному мегаполісі його величність і грандіозність применшується сусідніми будівлями-новобудовами.

У нашому путівнику по Україні сказано, що в Дніпропетровську існує традиція: молодята в день весілля покладають квіти біля підніжжя пам'ятника, віддаючи данину подвигу, вічного і згорає, як Вічний вогонь горить тут.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Контакти
Область
Дніпровська область