Перейти до основного вмісту

Пам'ятник козацької слави

Надіслав: admin , дата: нд, 21.07.2019 - 11:09

У Полтаві є пам'ятне місце, яке було влаштовано на честь подяки українському козацтву. Козаки билися за благополуччя України в роки Полтавської війни. Пам'ятне споруда була зведена до святкування річниці перемоги Полтавської битви. Його спорудили в 1994 році. Пам'ятник козацької слави розташувався між двома міськими скверами. Тут завжди присутній спокійна урочиста атмосфера.

Пам'ятник має вигляд гігантського хреста, що підноситься над курганом. На хресті нанесений напис, в якій мовиться: «Загиблим українським козакам». На центральний камінь завдано герб Полтави, який був розроблений ще Богданом Хмельницьким.

Хрест підноситься на Паньянском спуску, це місце обрано не просто так. Звідси відкривається чудовий вид на Хрестовоздвиженський монастир. Цей храм був зведений на честь перемоги над поляками. В районі Паньянского спуску на початку XVIII століття височіла сторожова вежа, що належить полтавській фортеці.

У данину поваги співвітчизникам, полеглим під час битви за рідний край, жителі Полтави регулярно покладають до підніжжя пам'ятника квіти. Це унікальне місце тісно пов'язане з історичним минулим Полтави.

Фотографія Пам'ятника козацької слави зароблене з сонячного парку