Бузький Гард - національний природний парк

Надіслав: admin , дата: вт, 31.01.2017 - 17:32
Image
Бузький Гард - національний природний парк

Бузький Гард - національний природний парк
На північному заході Миколаївської області, в річковій долині Південного Бугу, знаходиться одне з надзвичайно мальовничих місць України - ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя». Парк охоплює також притоки Південного Бута - Великий Корабельний, Бакшіли і Мертвовод. Загальна його площа - 6267 гектарів.

Гранітно-степове Побужжя
Гарний ландшафт утворився на місці стародавніх гір, що тягнеться колись до Приазовської височини. Тому і грунт скеляста, з виходами гранітів. Тверді гранітні породи виступають і з річкового дна, утворюючи численні пороги і острова. Долини приток Південного Бугу нагадують гірські каньйони - води річок обрамлені стрімкими гранітними берегами, химерно обточеним вітрами. Особливо мальовничі береги річки Мертвовод. Ще на території парку розташовано відоме урочище Бузький Гард.

Пека Мертвовод

Незвичайна природа Побужжя стала останнім часом дуже популярною серед туристів. Особливо у любителів екстремальних видів відпочинку: сплави по Бузькому порогам річки Мертвовод дарують яскраві і незабутні враження! А високі скелі навколишніх каньйонів (близько 50 метрів) прекрасно підходять для тренувань і змагань альпіністів і скелелазів.

Природа Гранітно-степового Побужжя різноманітна. Місцями долина зайнята заплавними лісами і луками, місцями - кам'яної степом. На території ландшафтного парку росте безліч рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України. Тут мешкають не менш рідкісні види тварин і комах.

На території ландшафтного парку, між селами Мигія та Олександрівка, знайдено близько ста археологічних пам'яток, які представляють безперервний хронологічний ряд від палеоліту (датовані 30 тисячами років до н. Е.) До часів формування слов'янського етносу.
Особливий інтерес представляють залишки поховань різних народів - кіммерійців, трипільців, сарматів, римлян, древніх слов'ян.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Площа: 6138,13 га
Заснований: 2009 року
Дирекція НПП "Бузький гард"
Контакти
Область
Миколаївська область
Україна, Миколаївська область, село Воронівка
Миколаївська область