Дендрологічний парк Олександрія - Біла Церква

Головне фото
Дендрологічний парк Олександрія - Біла Церква

Парк Олександрія в Білій Церкві
Біла Церква - ще один древнє місто, історія якого сягає часів Київської Русі. Місто на мальовничих берегах річки Рось, що дала назву могутньої слов'янської держави, заснував на початку XI ст. київський князь Ярослав Мудрий. 1050 на Замковій горі, де стояли князівські палати, була зведена єпископська церква. Стіни храму вперше в історії давньоруської архітектури отштукатурили і побілили. Завдяки цій унікальній в той час спорудження місто і отримало назву Біла Церква.

Місто зруйнували під час навали Золотої Орди, що поклала кінець київсько-руської державі, і довгий час він перебував у занепаді. Новий розквіт почався тисяча сімсот сімдесят чотири, коли місто передали за заслуги перед Російською імперією польському коронному гетьману Франциску Ксаверію Браницькому.

Парк Олександрія в Білій Церкві
Браницькі господарсько облаштувалися в Білій Церкві, забудували центральну частину міста: до наших днів збереглися торгові ряди, Преображенський собор і церква Марії Магдалини, міцна водяний млин на річці Рось, а також величний костел Івана Хрестителя на тому самому місці, де в княжі часи стояла біла церква. А для господарів в центрі міста побудували зимовий палац. Втім, Браницькі набагато більше полюбили свою літню резиденцію, що зараз називається «палацово-парковий комплекс" Олександрія "».

Палац Браницьких В парку Олександрія

Літній палац Браницьких не зберігся до нашого часу, проте головною прикрасою маєтку був розкішний парк, який і зараз є одним з найкрасивіших в Україні. У парку на площі 297 га росте близько 2,5 тис. Видів рослин. Займається парком Національна академія наук України. Парк був заснований 1793 і названий на честь дружини Ксаверія Браницького, Олександри, племінниці князя Григорія Потьомкіна, фрейліни імператриці Катерини II і впливовою світської левиці.

Парк Олександрія в Білій Церкві
Парк на честь Олександри Браницької в Білій Церкві славиться не тільки рослинною різноманітністю, а й розкішшю архітектури, витонченістю павільйонів і скульптур. Члени імператорської сім'ї нерідко гостювали у Браницьких а також брали участь в закладці парку: місце, де росли висаджені дерева, називалося Царським садом. Для робіт над парком залучалися кращі архітектори та садівники того часу.

Час роботи:
- Пн - Нд: 8: 00-19: 00 (музей: 9: 00-17: 00, вих. - Вт)

Площа
297 га
Керуюча організація
Національна академія наук України
Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Будівництво
Заснований: 1793 року
Додаткова інформація
Найближче місто: Біла Церква
Електронна адреса
Область
Київська область