Карпатський національний природний парк

Головне фото
Карпатський національний природний парк

Карпатський національний природний парк
Парк створений для збереження унікальної для Східної Європи екосистеми Карпатських гірських масивів - Чорногори та Горгани. Його загальна площа складає 50,5 тис. Га, а площа заповідника - 11,4 тис. Га. На території Карпатського національного природного паркапроізрастает 1100 видів судинних рослин, різноманітний і тваринний світ. Серед особливо цінних можна виділити реліктові дубові, ялинові і ялицеві ліси, ділянки ільму гірського і вільхи чорної.

Парк розташовується в верхів'ях річки Прут. Безліч чудових гірських річок, водоспадів, печер, мальовничих скель і мінеральних джерел надають цим місцям неповторну чарівність. На території парку знаходяться відомі курортні міста - Яремча і Ворохта. Вони розвивалися як дачні селища ще за часів Австро-Угорщини, в кінці XIX ст., Коли сюди традиційно приїжджала відпочивати інтелігенція з Польщі та Австрії.

Тут працює безліч туркомплексів, лижних і спортивних баз, санаторіїв і будинків відпочинку, а також можна познайомитися з оригінальними звичаями і культурою гуцулів - корінних жителів Карпат. На території Карпатського національного природного парку збереглися чудові зразки гуцульської народної дерев'яної архітектури, серед яких в першу чергу слід виділити церкви Іоанна Милостивого (XVIII ст.) І св. Михайла (XVII ст.) В Яремче, церква Різдва Богородиці (XVIII ст.), Перенесену в 1780г. в Ворохту з села Яблуниця, і Троїцьку (ХУШ-Х1Х ст.) в Микуличині.

Яремчу прикрашають і природні пам'ятки - ефектний каскадний водоспад Пробій, водоспад на р. Жонка і Гук (Грім) на р. Женець, печера і скелі Олекси Довбуша.
Привертають увагу і чудові панорами Говерли (2061 м) і Петроса (2020 м). Останнім часом серед українців стало модним підніматися на Говерлу - найвищу гору України.

Україна, Івано-Франківська область, Верховинський район, Надвірнянський район

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- цілодобово

Площа
50495 га
Керуюча організація
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Будівництво
Заснований: 3 червня 1980 року
Область
Івано-Франківська область