Печери Криму

Головне фото

Мармурова печера | печера Еміне-Баїр-Хосар | печера Кизил-Коба в ар Криму
У Кримських горах є багато печер, і найбільш видовищні з них розташовані в гірському масиві Чатир-Даг. Масив, назва якого в перекладі з татарської означає «гора-шатер», утворився більш 13О млн років тому, коли Крим перебував на дні прадавнього океану.

Всього в Чатир-Дазі налічують понад семисот карстових воронок і близько ста сорока печер. У деяких з них, на глибині, збереглися обмерзання - на думку вчених, ще з льодовикового періоду. Найцікавіші печери - Еміне-Баїр-Хосар і Мармурова - облаштовані для відвідування туристами.

Печера Еміне-Баїр-Хосар (з кримськотатарської - «воронка у пагорба Еміне») має більш «дикий», первісний вигляд. Тут можна побачити майже всі види окапніковіх утворень: сталактити, сталагміти, колони. Найбільш вибагливі з них мають власні назви: Шапка Мономаха, Кам'яний Водоспад Кам'яний Квітка.

Печера загальною довжиною 1460 м складається з анфілади залів і коридорів, що занурюються спіраллю на глибину 125 метрів.
У печері Еміне-Баїр-Хосар створений невеликий палеонтологічний музей, де представлені унікальні знахідки спелеологів - дослідників печер. Серед експонатів є залишки рідкісних стародавніх тварин: мамонтів, печерного ведмедя, шерстистого носорога.

Печера Мармурова відома перш за все величезними залами, серед яких найбільшими є зали Перебудови і Палацовий, а між ними розташована Гребля. Площа залу Перебудови досягає 5000 м2, а висота становить 20 метрів.

Головною прикрасою печери є рідкісні види кристалів, завдяки чому Мармурова печера потрапила до п'ятірки найкрасивіших печер планети. Найбільше їх в Галереї казок і Тигровому ходу. Щоб відвідувачі могли якнайкраще розглянути ці чудові витвори природи, печери добре освітлено. Ще одна популярна кримська печера, Кизил-Коба (з тюркської - «червона печера»), розташована недалеко від Сімферополя.

Печери Криму: Мармурова, Еміне-Баїр-Хосар і Кизил-Коба
Вона, ніби гігантський мурашник, складається з безлічі ходів і галерей, розташованих па шести ярусах. Її загальна довжина - близько 17 км, а перепад висот між ярусами становить 135 метрів!
На дні червоної печери Кизил-Коба протікає підземна річка Су-Учхап, що утворює на своєму шляху сифони і водоспади, бурхливі потоки і просторі підземні озера.

Печери Криму: Мармурова, Еміне-Баїр-Хосар і Кизил-Коба
Найбільше туристів приваблюють Індійський і Китайський зали, стіни яких прикрашені чудовими окапніковіми мереживами. Відомий також Академічний зал, висота якого сягає 8 м. Однак на глибині печери є і великі зали, до 30-40 м заввишки.
Мальовничий куточок печери - Туфовий майданчик - намивний кам'яний наріст.
У давнину в червоній печері Кизил-Коба жило плем'я людей з самобутньою культурою, яку вчені назвали кизил-кобинской.

Аверкієва шахта
Аянська
Барани (печера)
Бездонний колодязь (Агармиш)
Бездонний колодязь (Кубріалі-Кир)
Бояришникова (печера)
Бузлук-Хоба
Бузулук (печера)
Великий Бузлук
Верхня (печера)
Голубина (Карабі-Яйла)
Голубина (Коль-Баїр)
Еміне-Баїр-Хосар
Кажан (печера)
Камінна (печера)
Кара-Котин (печера)
Кара-Мурза (Бездонний колодязь)
Карані-Хоба (печера)
Кастере
Кизил-Коба
Кильсе-Чох-Опте (печера)
Кільсе-Чох (печера)
Козлик
Коралова
Лисячий хвіст (печера)
Мамина (печера)
Мармурова печера
Мушина (печера)
Необхідна (печера)
Овеча (печера)
Печера «Бездонна» (Топсюс-Хосар)
Печера Аю-Тешік
Печера Геофізична
Печера МАН
Печера Триглазка
Печера Фассо
Печера Ялтинська
Погріб (печера)
Сива
Скельська печера
Сніговий Колодязь
Солдатська
Сходинкова
Тисячоголова (печера)
Три ніздрі
Туманна (печера)
Фул-Коба (Туакська)
Хаджихоба (Аджи-Коба)
Холодна (печера)
Червоні печери
Чортова
Шайтан-Коба

Місця України

Адреса

google карта
Контактний номер
Область
Автономна Республіка Крим