Соляні шахти - Соледар

Надіслав: admin , дата: сб, 28.01.2017 - 19:28

Соляні шахти - Соледар
Унікальною туристичною визначною пам'яткою Донбасу є соляні печери Соледара, влаштовані в відпрацьованих соляних шахтах.
Соледар - місто, засноване на місці соляних шахт. Величезні поклади солі утворилися тут 250 млн років тому на місці мілководної затоки древнього Пермського моря. Добувати сіль почали ще до нашої ери, а з хви століття - в промислових масштабах. І в наші дні видобуток триває, його проводить підприємство «Артемсіль».

Соледар: соляні печери
У відпрацьованих шахтах відкрито туристичний маршрут на глибині 300 м. Коридори, стіни, підлогу і стелю шахт складаються з кам'яної солі, просторі і освітлені. Уздовж шляху розставлені дивовижні скульптури, виготовлені також з солі. Найбільше вражає Пальма Мерцалова - символ Донбасу. Це соляна копія скульптури, виготовленої зі сталевого рейки ковалем юзовського заводу Олексієм Мерцаловим. У 1900 році скульптура була представлена ​​на Міжнародній промисловій виставці в Парижі і отримала головний приз.

Соледар: соляні печери
Відвідувачам печер показують підземні камери, найбільша з яких - грандіозна камера 41-біс - величезний зал, викопана в солі, висотою 30 м, шириною 16 м, а її довжина становить майже 1 км! У камері влаштована спеціальне кольорове освітлення і лунає класична музика, створюючи надзвичайну футуристичну атмосферу. Тут проводиться міжнародний фестиваль «Соляна симфонія», в програмі якого виконуються твори світової класики і сучасні симфонічні композиції, звучать вокальні партії і хоровий спів. Соляна камера має унікальну акустику, що і приваблює сюди оркестри з усього світу.
Камера 41-біс навіть потрапила в книгу рекордів Гіннесса - тут було здійснено перше в світі підземне повітроплавання: під стелю піднявся повітряна куля.

Цоляние печери Соледара мають сприятливий склад повітря, вологість 60% при температурі 14-16 ° С і атмосферний тиск 772 мм рт. ст., що створює умови для лікування аспіраторних захворювань, бронхіальної астми, хронічної пневмонії, а також алергічних захворювань і захворювань щитовидної залози. Для бажаючих оздоровитися створений санаторій «Соляна симфонія», також розташований в відпрацьованих соляних шахтах.

- Ціна: безкоштовно

Час роботи:
- Вт - Нд: 10: 00-16: 00, вих. - Пн

Контакти
Область
Донецька область
Контактний номер